Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kellys pro ženy

Slovenská značka Kellys patří ke stálicím nejen na našem trhu a logicky je jedním z výrobců, kteří nemalou část své nabídky zaměřili na ženy. Kolekce dámských modelů nazvaných Vanity zahrnuje celkem osm 26“ horských kol, s geometrií respektující ženskou anatomii a s designy uzpůsobenými vkusu něžného pohlaví. Veselé kombinace pastelových barev, velice decentní tenká loga na spodní trubce, nepřehlédnutelné profilace trubek ze slitiny 6061 Lite a samozřejmě řada komponentů prozrazujících, komu jsou modely série Vanity určeny. Všechny vsadily především na jízdní komfort vycházející z kratšího a vzpřímenějšího posedu, z optimálně tvarovaného polstrovaného sedla či anatomicky tvarovaných gripů. Pro značku je evidentně zásadní, aby měly budoucí majitelky těchto kol nejvyšší možné jízdní pohodlí a aby si tak cyklistiku mohly vychutnat především z té její hezčí stránky. Z toho pramení třeba i spojující znak rámů - prohnutá horní trubka a výrazný sloping. V případě rychlého sesednutí z kola tedy nehrozí bolestivý kontakt s horní trubkou. Stejně tak trojice nabízených velikosti 15, 17 a 19 palců představuje značný rozptyl - takže se na dámského Kellyse snadno usadí jak sto šedesát, tak i téměř sto osmdesát centimetrů vysoká cyklistka, což také rozhodně nebývá pravidlem. Geometrie s označením LSG (Lady Sport Geometry) dostává řídítka poměrně vysoko, současně však dostatek podložek pod představci umožňuje značnou variabilitu posedu, takže nepřijdou zkrátka ani sportovněji zaměřené bikerky.

Nejvýše postaveným je model Vanity 90 za cenu 19 990 korun. Ten spoléhá na odpruženou vidlici Suntour XCR s lockoutem na korunce a kombinaci dílů Deore a Alivio. Brzdí se hydraulickými kotoučovkami s vlastním logem KLS. Tuto trojici písmen nalezneme i na řadě dalších komponentů včetně klik, představce, řídítek, sedlovky nebo sedla Ebony Women. A nutno podotknout, že všechny tyto komponenty patří v dané třídě k tomu lepšímu, ať už se jedná o kliky s širokou dutou osou nebo o skvěle funkční kotoučové brzdy. Pláště Schwalbe Rapid Rob budou ideálními pomocníky především v suchém terénu, současně však nabídnou skvělé odvalování.

Druhým modelem odshora je Vanity 70 s cenovkou 15 490 korun. Totožný základ, pouze jiné barevné kombinace, pružinová vidlice Suntour XCM s lockoutem a díly Alivio či Altus. O účinné zastavení se v tomto případě starají kotoučové brzdy Avid DB1, kliky pocházejí ze sady Acera, ostatní díly pak nesou opět logo KLS, a to včetně plášťů.

Model Vanity 50 za čtrnáct tisíc zaujme již na první pohled svým křiklavým designem, kombinujícím bílou s růžovou a oranžovou. Osazení, včetně hydraulických kotoučových brzd Avid, se hodně podobá typu Vanity 70, přičemž právě na tomto modelu nejvíce vynikne sladění komponentů a doplňků kola s rámem. Dorůžova laděnou grafiku najdeme nejen na vidlici a sedle, ale i na řadě dalších dílů.

Typ Vanity 30 za 11 990 korun je pak opět v mnohém shodný s o stupínek dražším modelem a stejně tak jeho fialovo-růžovo-bílá kombinace opět nenechá nikoho na pochybách, že jde o dámský bike. Vidlice Suntour XCT je zde již doplněna standardními mechanickými V-brzdami a komponenty Shimano Altus.

Posledními v nabídce dámských Kellysů jsou typy Vanity 20 a Vanity 10, svým osazením již koncipované pro pohodové cykloturistické použití. Každý z těchto modelů je nabízen ve dvou různých barevných kombinacích a díky příznivé ceně okolo deseti tisíc korun najdou jistě uplatnění i jako „první dospělá“ 26“ kola odrůstajících dětí. Více barevných variant téhož modelu navíc dokáže vyřešit i problém v případě koupě totožných kol dvěma sourozencům. Zkrátka majitelem dámského horského kola nemusí být vždy pouze dáma...

(kad)

datum: 01.05.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign