Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

KED stylově

Přilba KED Sky Two

Retro přilby, městské přilby nebo přilby pro elektrokola, to jsou nové kategorie, o které se tradiční ochrana hlavy rozrostla v posledních letech. Přilba KED Sky Two je přitom zástupcem poslední kategorie, tedy bezpečnou přilbou pro elektrokola.

Přilba KED Sky Two

Tento model jsme vyzkoušeli stylově během testu elektrokola Mayo do tohoto čísla, a určení pro tento druh cyklistiky je zcela na místě. Jednak je to dáno výraznou hloubkou přilby a přetažením materiálu vzadu až dolů na týl a také skořepinou, která zakrývá ze tří čtvrtin i spodní lem přilby až na vnitřní stranu. Bezpečnost je zde tedy to hlavní. Tvarově trochu připomíná žokejskou přilbu, ale design zcela odpovídá moderním trendům v oblasti městských či elektro provedení. Tak trochu netradiční jsou plastové panely na skořepině, které překrývají sedm malých ventilačních otvorů. Díky určení na elektrokola, kde se jezdec přece jen tak nezapotí, nemusí hrát ventilace prim, nicméně zde je poměrně nevýrazná.

Přilba KED Sky Two

Vzhledem k hloubce sedí přilba velice jistě, navíc ji lze stáhnout plastovou vnitřní čelenkou s regulačním kolečkem vzadu, které je snadno přístupné. Vysoký komfort je zaručen výraznou plochou vnitřních výstelek, které jsou samozřejmě vyjímatelné. Zapínání poměrně poddajných pásků má pod bradou na starosti speciální přezka umožňující lehké doladění intenzity stažení. Plusem pro bezpečnost je reflexní proužek kolem celé přilby, což je v městském provozu velmi důležité, a krátký štítek, jehož tuhost určitě při pádu dokáže ztlumit velkou část nárazu. Testovaná velikost L (57-63 cm) váží 385 gramů, a přestože je největší ze tří nabízených rozměrů, jezdcům s větší hlavou bude rozhodně malá. Spíše odpovídá přilbám s běžnou velikostí M, takže je třeba při výběru pečlivě zkoušet. Cena 3 500 korun pak sice patří mezi vyšší, ovšem tento model je zaprvé vyroben v Německu, sází na bezpečnost v každém směru, a odpovídá tak německým bezpečnostním normám.

(už)

Plusy: míra ochrany, reflexe, hloubka

Minusy: velikost

datum: 30.08.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Tento model jsme vyzkoušeli stylově během testu elektrokola Mayo do tohoto čísla, a určení pro tento druh cyklistiky je zcela na místě. Jednak je to dáno výraznou hloubkou přilby a přetažením materiálu vzadu až dolů na týl a také skořepinou, která zakrývá ze tří čtvrtin i spodní lem přilby až na vnitřní stranu. Bezpečnost je zde tedy to hlavní.

    20.06.13, 09:06:45
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign