katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Když se práší, Sonax

Asi takhle jednoduše bychom mohli doporučit použití maziva Sonax Bike Kettenspray, tedy maziva na řetězy ve 300ml balení ve spreji. Jde o univerzální mazivo na řetěz, které lze použít i na jiné součástky na kole, jelikož jej lze aplikovat i s hlavicí spreje obrácenou směrem dolů.

 

 

Mazivo řidší konzistence se tak dostane pohodlně i do hůře přístupných míst, což má na starosti trubička aplikátoru, která je navíc výklopná, takže pokud je třeba mazat nějakou větší plochu, se sklopenou trubičkou olej stříká rovnou z otvoru. Aplikace maziva na očištěný řetěz je klasikou, takže jsme se nevyhnuli nepatrnému úniku mimo, což je vždycky ten hlavní rozdíl mezi sprejem a kapátkem. Nicméně mazivo na povrchu docela slušně napění a díky řidší konzistenci rychle proniká do čepů. Stačilo pak řetěz jemně setřít hadříkem a na omak zkontrolovat, jak moc povrch řetězu lepí. V podstatě minimálně, což se projevilo solidní odolností vůči nalepování nečistot, ovšem také životností zhruba po dvě až tři vyjížďky za sucha, než bylo nutné řetěz kvůli postupnému „ševelení“ zase domazat. Po jedné vyjížďce s důkladným omytím kola pak bylo nutné domazat už po následující vyjížďce, takže jde opravdu o mazivo spíše do sucha, kde rozhodně vyniknou jeho přednosti. S ohledem na uprášené jarní cesty, kdy jsme mazivo testovali, je to ale optimální řešení, navíc s ohledem na schopnost pronikat dobře do těsných prostor jsme jej aplikovali třeba i na řadicí lanka nebo čepy přehazovačky. Za 300 korun je to velice univerzální mazivo pro případ, že nechcete mít nejen řetěz, ale i citlivá místa na kole obalená vrstvou prachu nalepeného na hustší olej.

(už)

datum: 24.07.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign