Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Když se kradou články

Mezi slušnými lidmi přebírání článků funguje tak, že zájemce se zeptá redakce, zda může nějaký článek převzít a za jakých podmínek. Mezi ty méně slušné patří maloobchod Bon Servis z Trutnova (majitelka Jitka Brožová), který bez našeho svolení převzal, překopírováním ze stránek časopisu Cykloservis, několik článků a umístil je na své vč. fotografií. Zřejmě se domnívají, že lze takto jednoduše porušovat autorská práva, krást z jakýchkoliv portálů materiál a umisťovat si ho kam se jim zlíbí. A zřejmě si také neuvědomují, že zveřejnit článek znamená zajistit si kolo do testu, uhradit jeho dopravu, strávit několik hodin testováním, napsáním testu, zaplacením korektury a samotného autora. Nebyl by velký rozdíl, kdybychom navštívili jejich prodejnu a odnesli si materiál bez zaplacení.

I přes naše dvojí upozornění firma ukradené články ze svých stránek nestáhla. Z toho důvodu jsme nuceni podniknout proti firmě Bon Servis právní kroky, aby nebyly nadále porušována autorská práva našeho časopisu a touto cestou upozornit i majitele jiných portálů, že i jejich články zřejmě tato firma přebírá bez jejich svolení.

 

(red)

datum: 10.07.09 - kategorie: Zprávy redakce
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign