Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Každý cyklista potřebuje nýtovač

Na řetězy s Nexelo

Značka Nexelo, spadající do portfolia jihočeské firmy CykloŠvec, stále rozšiřuje svou nabídku a jedním z posledních přírůstků, vedle brzdových destiček, špalíků a dalších doplňků, je dílenské nářadí. Mezi stahováky a jinými užitečnými pomocníky najdeme také pěkně zpracovaný nýtovač, určený pro osmi, devíti a desetirychlostní řetězy.

Základem se stalo masivně vyhlížející ocelové tělo, vybavené výměnnou dosedací (opěrnou) plochou pro vnější článek řetězu. Vratidlo s ocelovým základem a plastovou rukojetí je doplněno vsunutým trnem z velmi tvrdého materiálu. Hlavní rukojeť z odolného plastu je našroubována na ocelový šroub napevno spojený s tělem.

Samotná práce s nýtovačem je z praktického hlediska zcela bezproblémová, i přes absenci nastavitelného protikusu, tedy posuvné dosedací plochy, bylo roznýtování a především snýtování devítkového i desítkového řetězu snadné. Ocenili jsme ergonomicky tvarovanou rukojeť a více než dostačující odolnost. Několikaměsíční působení testovaného nýtovače v naší redakční dílně na něm nezanechalo prakticky žádné stopy a lehké počáteční obavy z plastu použitého pro rukojeť vratidla se ukázaly jako zbytečné. Životnost tak bude pravděpodobně silnou stránkou, zvlášť bude-li nýtovačka používána v běžné domácí dílně hobby bikera.

Cena 209 korun je zcela odpovídající nabízené kvalitě.

(kad)

 

datum: 10.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign