Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kask Vertigo2.0

Silniční přilbu Vertigo, jež je topmodelem italské značky Kask, jsme zvyklí vídat na hlavách nejlepších jezdců naší planety. Tato přilba je zkrátka úplnou špičkou – jak technologickou, tak i z hlediska uživatelského komfortu. A samozřejmě také z pohledu samotné bezpečnostní stránky. Kask se totiž nesnaží za každou cenu prolomit váhové limity a své přilby konstruuje sice lehké, ale primárně s důrazem na pevnost při nárazu. Dostatečné deformační zóny, „in-mold“ skořepinou pokrytá celá spodní partie a částečně i vnitřní okraj skeletu a v neposlední řadě přítomnost vnitřní pevnostní „klece“, to vše jsou prvky navyšující bezpečí uživatele při pádu. A díky všem těmto konstrukčním řešením je nám přilba Kask Vertigo hodně sympatická. Zde jde prostě o funkci, efekt je až druhořadý, přitom po designové stránce nelze modelu rovněž nic vytknout.

Dosavadní model Vertigo tak byl jednou z nejlepších přileb, kterou si silničář mohl dopřát, současně však byl díky své ceně pro mnohé hůře dostupný. Takže Kask přišel s lehce upravenou variací téže přilby s dodatkem 2.0, která je o něco málo „ekonomičtější“. Ovšem toto slovo berte s rezervou, pořád se jedná o prvotřídní přilbu, která se jen v některých detailech liší od té dosavadní. Jemné rozdíly najdeme v upínacím systému, v provedení řemínků a pár dalších detailech, nikoli ve funkci či designu. Novinka s cenovkou 4990 korun i nadále patří do skupiny top přileb.

A jaké je Vertigo 2.0? Díky hlubšímu skeletu a jednoduše výškově regulovatelnému zadnímu seřizovacímu mechanismu je usazení přilby maximálně jisté a současně pohodlné. V tomto směru se Vertigo 2.0 řadí k tomu vůbec nejlepšímu, co jsme kdy měli na hlavě. Výrobce nešetřil na polstrování z materiálu Coolmax a dalších detailech. Celková hmotnost 270 gramů je tudíž přijatelná, neboť pár gramů navíc více než dostatečně vyvažuje uživatelský komfort a především bezpečnost, která z přilby doslova čiší. Stačí ji uchopit mezi dlaně, lehce zatlačit a je ihned patrná pevnostní stránka celé konstrukce. Míra odvětrání patří k lepšímu průměru a byť jsme v dané cenové hladině zvyklí vídat ještě o dost děravější přilby, zde byla opět prioritou bezpečnost. Odvětrání je dostatečně funkční a celková plocha čtyřiadvaceti průduchů odpovídá vyšší střední třídě přileb. Zvlášť středové ventilační otvory, které jsou mezi sebou vzájemně propojeny, se starají o vynikající proudění vzduchu kolem hlavy. Chválíme také jednoduchost ovládání stavitelného mechanismu na zátylku, dále reflexní samolepky a především velmi tenké upínací řemínky s měkkými sponami na bocích, které se podílejí na příjemném pocitu z usazení na hlavě. Logicky, čím tenčí je upínací popruh, tím je jeho tvarové přizpůsobení liniím obličeje snazší. Klasikou je u značky Kask spodní část řemínku vyrobená z kůže.

V nabídce je celkem dvanáct barevných variant modelu Vertigo 2.0, a to ve dvou nabízených velikostech M (48 – 58 cm) a L (59 – 62 cm). Příjemnou maličkostí je třeba i přepravní látkový obal na přilbu.

(kad)

 

 

datum: 06.09.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign