cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Kask Vertigo2.0

Silniční přilbu Vertigo, jež je topmodelem italské značky Kask, jsme zvyklí vídat na hlavách nejlepších jezdců naší planety. Tato přilba je zkrátka úplnou špičkou – jak technologickou, tak i z hlediska uživatelského komfortu. A samozřejmě také z pohledu samotné bezpečnostní stránky. Kask se totiž nesnaží za každou cenu prolomit váhové limity a své přilby konstruuje sice lehké, ale primárně s důrazem na pevnost při nárazu. Dostatečné deformační zóny, „in-mold“ skořepinou pokrytá celá spodní partie a částečně i vnitřní okraj skeletu a v neposlední řadě přítomnost vnitřní pevnostní „klece“, to vše jsou prvky navyšující bezpečí uživatele při pádu. A díky všem těmto konstrukčním řešením je nám přilba Kask Vertigo hodně sympatická. Zde jde prostě o funkci, efekt je až druhořadý, přitom po designové stránce nelze modelu rovněž nic vytknout.

Dosavadní model Vertigo tak byl jednou z nejlepších přileb, kterou si silničář mohl dopřát, současně však byl díky své ceně pro mnohé hůře dostupný. Takže Kask přišel s lehce upravenou variací téže přilby s dodatkem 2.0, která je o něco málo „ekonomičtější“. Ovšem toto slovo berte s rezervou, pořád se jedná o prvotřídní přilbu, která se jen v některých detailech liší od té dosavadní. Jemné rozdíly najdeme v upínacím systému, v provedení řemínků a pár dalších detailech, nikoli ve funkci či designu. Novinka s cenovkou 4990 korun i nadále patří do skupiny top přileb.

A jaké je Vertigo 2.0? Díky hlubšímu skeletu a jednoduše výškově regulovatelnému zadnímu seřizovacímu mechanismu je usazení přilby maximálně jisté a současně pohodlné. V tomto směru se Vertigo 2.0 řadí k tomu vůbec nejlepšímu, co jsme kdy měli na hlavě. Výrobce nešetřil na polstrování z materiálu Coolmax a dalších detailech. Celková hmotnost 270 gramů je tudíž přijatelná, neboť pár gramů navíc více než dostatečně vyvažuje uživatelský komfort a především bezpečnost, která z přilby doslova čiší. Stačí ji uchopit mezi dlaně, lehce zatlačit a je ihned patrná pevnostní stránka celé konstrukce. Míra odvětrání patří k lepšímu průměru a byť jsme v dané cenové hladině zvyklí vídat ještě o dost děravější přilby, zde byla opět prioritou bezpečnost. Odvětrání je dostatečně funkční a celková plocha čtyřiadvaceti průduchů odpovídá vyšší střední třídě přileb. Zvlášť středové ventilační otvory, které jsou mezi sebou vzájemně propojeny, se starají o vynikající proudění vzduchu kolem hlavy. Chválíme také jednoduchost ovládání stavitelného mechanismu na zátylku, dále reflexní samolepky a především velmi tenké upínací řemínky s měkkými sponami na bocích, které se podílejí na příjemném pocitu z usazení na hlavě. Logicky, čím tenčí je upínací popruh, tím je jeho tvarové přizpůsobení liniím obličeje snazší. Klasikou je u značky Kask spodní část řemínku vyrobená z kůže.

V nabídce je celkem dvanáct barevných variant modelu Vertigo 2.0, a to ve dvou nabízených velikostech M (48 – 58 cm) a L (59 – 62 cm). Příjemnou maličkostí je třeba i přepravní látkový obal na přilbu.

(kad)

 

 

datum: 06.09.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign