deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Karbonový šperk od WR

Patříte-li k milovníkům ultimativních karbonových komponentů a každé ušetřené deko jste ochotni vyvažovat bezmála zlatem, pak přesně pro vás je určena nabídka luxusní italské malosériové značky WR Compositi. Tu na českém trhu zastupuje společnost Airoo a dvojici písmen WR najdeme na superlehkých ráfcích, řídítkách, představcích, sedlovkách nebo třeba sedlech. Model, který vidíte na fotografiích, nese označení Nuda Alpha a váží pouhých 58 gramů! Ano, čtete správně, skutečně necelých šedesát gramů. Přitom mezi podobně „gramhoničskými“ modely patří dle našeho názoru k těm nejpohodlnějším. WR Compositi zde opět dokazuje, že u sedla je vždy primární tvar a až poté případná vrstva polstrování.

Sedlo sází na konstrukci z UD karbonu T1000, doplněnou o pohledovou vrstvu s jemnou 1K strukturou. To je ostatně typický znak celé řady Alpha – zkrátka to úplně nejlepší a nejlehčí, co se dá z karbonu nabídnout. Výrobce použil nejluxusnější materiál a stejně tak bezchybné je finální zpracování. Výrobu přímo v Itálii dokládá štítek zespodu, mnohem zajímavější je však nadstandardní tuhost, na níž má lví podíl konstrukce ližin s vyšším průřezem upínací části. Současně však sedlo až nečekaně dobře tlumí otřesy, což jsme od takové skořápky z principu nečekali. Vytvarování celé kontaktní plochy dokonale ctí anatomii lidského těla a středový podélný otvor je sázkou na jistotu z hlediska eliminace tlaku na citlivé tkáně. Technologie „Antiprostatico“ může být tedy i u takto lehoučkého sedla plně funkční a rovněž výrazné prohnutí bočních ploch je klíčovým prvkem pro správné rozložení tlaku, samozřejmě za přispění práce kvalitní výstelky kalhot.

Váhové omezení pro jezdce bývá u podobných komponentů běžné, a sedmdesátikilová hranice proto není ničím úplně překvapivým. Z toho sice vyplývá, že výhodu mají vyšvihaní závodníci či jezdci menších postav, pro ty ostatní však sedla WR Compositi určitě nejsou zapovězena, neboť nabídka čítá celou řadu modelů. U toho zkoušeného mimo jiné zaujme pevné spojení skeletu a ližin, a především pak skutečně nečekaná porce jízdního komfortu a eliminace tlaku na... No však už víte.

Svými rozměry 135 x 265 mm patří sedlo mezi závodní klasiku a jeho hlavní cílovou skupinou budou samozřejmě špičkové silniční modely kol, ideálně vrchařské speciály, ovšem zdaleka nejen ony. Cena sedla je XXX korun.

(kad)

 

 

datum: 11.08.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign