Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Karbonové vlaštovky

Řídítka Easton Haven Carbon

Top model karbonových řídítek pro all-mountain Easton Haven Carbon patří jednak mezi odolné a tuhé kousky, ale zároveň nabídne určitou míru komfortu a pružnosti, která jezdci uleví od ostrých rázů terénu. To vše v kombinaci s nízkou hmotností a parametry, kdy zahnutí směrem k jezdci a jen minimální hloubka 20 mm nabídly velice příjemné jízdní vlastnosti a komfortní úchop.

Řídítka kompletně z karbonu sází na vlastní technologii TaperWall, což je proměnlivá tloušťka materiálu trubky v různých partiích. Podobně jako u zeslabování rámových trubek je tenčí stěna v méně namáhaných místech a naopak. Docíleno je tak pružnosti materiálu v kombinaci s dostatečnou tuhostí a odolností, což se nám během testu potvrdilo. Řídítka s šířkou 711 mm a hmotností perfektních 175 gramů jsme prověřili na kole se zdvihy 150 mm, takže v terénu ukázala, co vydrží při silovém zatížení a dopadech ze skoků. Tuhost materiálu v kombinaci s mírnou pružností a samotlumicí schopností karbonu nabídla perfektní jízdní dojmy. Jezdec sice zabírá na maximum a cítí tuhost řídítek, zároveň je ale okem patrná určitá míra pružnosti materiálu, který ovšem nevibruje, ani nemá tendenci jezdce „klepnout" přes prsty při návratu do původní pozice. Jde o minimální pružnost, která ale v terénu přinese své ovoce v podobě nárůstu komfortu, aniž by tím trpěly jízdní vlastnosti či přesnost ovládání kola. Montáž usnadní stupnice vertikální i horizontální, zmíněný tvar i šíře nám velice vyhovovaly, takže bychom určitě nezkracovali, naopak v rychlejších sjezdech bychom klidně snesli i nějakých dvacet až třicet milimetrů šířky navíc. Devítistupňové zahnutí směrem k jezdci a pětistupňové zahnutí nahoru nenamáhaly zápěstí, ale na úchop působily přirozeně.

Pro trail a svižnější all mountain ježdění jde o perfektní řídítka, která nabídnou maximum komfortu, nízkou hmotnost a hlavně přirozený a pohodlný úchop. Kdo by se karbonu v této verzi za 2790 korun z nějakých nepochopitelných důvodů obával, může sáhnout po duralovém provedení za 1490 korun, které je o téměř sto gramů těžší.

(už)

 

Plusy: tvar, pružnost, hmotnost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 16.04.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign