cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Karbonové kombo

Aktuální šířky řídítek sice zavání i v XC rozměry atakujícími sedmdesát centimetrů, ale ne každý sedlá devětadvacítku a potřebuje pořádnou páku. Obzvláště bikerky neholdují kvůli užším ramenům tak roztaženým rukám, jen kvůli setrvačníku předního kola. Kombo karbonových řídítek a duralového představce Trigon HB110 by se tak hlavně u nich mohlo těšit oblibě.

Výrobce v tomto případě vsadil na spojení duralového představce, který plynule přechází v karbonová řídítka a celý komplet vypadá na pohled naprosto perfektně. Obě ramena řídítek přechází výrazným stylovým rozšířením až na čelní stranu představce, která uvnitř samozřejmě chybí a pokračuje až samotné nosné tělo s objímkou sloupku vidlice. Hladké přechody jednotlivých částí jsou elegantní a celek vypadá díky středové partii poměrně futuristicky.

Na výběr je pouze jedna 580mm šířka řídítek, ale hned pět délek představce v rozmezí 90 – 130 mm, takže nic pro trailbiky, ale vše ryzí XC. Tomu odpovídá i hmotnost kompletu, která je u verze se 120mm představcem 309 gramů. Montáž je pak standardní na dvojici imbusových šroubů, jimž nechybí vyznačený maximální dotahovací moment 8 Nm. Všechny délky jsou pak za totožnou cenu 3486 korun.

Díky lesklému povrchu na řídítkách velice dobře drží standardní gripy bez objímek, ale výrobce myslel i na případnou montáž rohů, takže jsou na koncích řídítek vnitřní výztuhy. Obavy z nějaké menší tuhosti celku nejsou na místě, i těžký jezdec řídítka nějak výrazně neprohne, takže se není třeba bát a komplet nepatří mezi nadměrně pružné. Tuhost je celkem slušná, takže pořizovat si tenhle komplet z důvodu lepší absorpce rázů rozhodně není prioritou. Jde hlavně o slušnou hmotnost a výjimečný design. Jen škoda, že pokud řídítka otočíte do negativního sklonu představce, přijdete o loga, která se budou skrytá vespod. Na standardní posed s rukama lehce výš je to ale rozumný kousek, navíc s dostatečně dozadu zahnutými řídítky a jen je třeba pamatovat na to, že šířkou patří spíše užším ramenům.

(už)

 

datum: 29.04.17 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang2022.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign