Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kamenický maraton startuje 27. června

V sobotu 27. června 2015 se pojede v Kamenici nad Lipou (okres Pelhřimov) již 11. ročník MTB maratonu a hobby závodu, který v posledních letech nese název CANNONDALE JURIS REAL MTB MARATON O pohár starosty města Kamenice nad Lipou. V posledních letech se na startu prezentovalo vždy více než 650 cyklistů, kteří se vcelku rovnoměrně rozdělili na ty, jejichž touhou bylo absolvovat MTB maraton v délce 56 km s převýšením 870 m a na ty, kteří si troufnou na hobby závod délce 27,5 km s převýšením 340 m. Trať je vedena převážně v lesním komplexu. Maraton není součástí žádné série, pouze spolupracuje s rakouskými organizátory Granitbeisser MTB Maratonu v St. Georgen am Walde a na startu v Kamenici nad Lipou se každý rok prezentuje cca 40 rakouských bikerů.  Kamenický maraton si jde již od prvního ročníku  svojí vlastní cestou. Chce co nejlépe naplňovat základní myšlenku, kterou je sport, zdraví, rodina, zábava. Chce být něčím trochu víc, než jen cyklistickým závodem. Vyhledávají jej jak hobby účastníci, tak česká cyklistická elita (Jan Škarnitzl, Ondřej Fojtík, Jan Hruška, Jan Fojtík, Martin Horák, Martin Stošek a další).

A tak na účastníky maratonu čeká středně těžká trať, jejíž určitou specialitou je prudké střídání směrů i povrchů. Hobby závod je veden na pohodové trase, kde pouze v úvodní části je několik náročnějších úseků. Obě trasy startují na náměstí před kamenickým zámkem a pouze minimálním způsobem se dotýkají komunikací s běžným provozem. Závěrečné části obou tratí vedou pouze terénem.

Zvláštností závodu je, že se stal součástí Slavností města Kamenice nad Lipou, a tak v cíli na Městském stadionu Vlasty Buriana bude kromě občerstvení připravena řada atrakcí pro děti a velmi bohatý kulturní program. Ještě před vyhlášením výsledků vystoupí kapela DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a po vyhlášení KOBLÍŽCI a na ně naváže IVAN HLAS.

Důkazem atraktivnosti CANNONDALE JURIS REAL MTB MARATONU v Kamenici nad Lipou je neustále se zvyšující počet startujících. Pořadatelé kladou důraz na kvalitní zabezpečení celého závodu (dobré značení, péče o účastníky, kvalitní občerstvení, mytí kol, místa pro odpočinek po závodě). Kamenický závod má patrně rekordní počet kategorií: maratonci jsou rozděleni do 12 kategorií (po pěti letech), hobby závod má od letoška 8 kategorií včetně dvou „dětských“, kdy účastníci jedou s doprovodem dospělé osoby.

Nezaujatý účastník, který trať absolvoval poprvé se svěřil se svými pocity: Byl to příjemný zážitek, žádný extrém v dobrém i špatném, klasická Vysočina s občasnými nádhernými výhledy na zvlněnou krajinu a hustými lesy v jiných místech. Spíše rychlý než technický, takový je Kamenický maraton. Technické zážitky na něm nehledejte, všechny ostatní pak očekávejte.

Vše podstatné na http://www.mtbkamenicenl.cz

 

Jiří Soukup

hl. pořadatel

 

 

datum: 18.05.15 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign