deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kalhoty Maloja JamalM.

Při vyslovení jména Maloja si většina cyklistů pravděpodobně představí spíše volnější textil s nepřehlédnutelnými, například havajskými motivy a pestrobarevnou grafikou. Tentýž německý výrobce, tradičně se zaměřující na tu nejvyšší kvalitu, však dokáže vyrábět také poměrně decentní cyklistické oblečení, dokonce i elastické, a tedy značně upnuté. Příkladem jsou zateplené „čapáky“ JamalM. 1/1 WB, kombinující standardní vysoce elastické roubaix s membránovým materiálem použitým na předním dílu jak v partii rozkroku, tak i přes kolena.

Použitý střih je klasikou, ovšem se značně dimenzovanou délkou nohavic. Dokonce i ve velikosti M byly kalhoty zcela odpovídající vysportované postavě s výškou cca 185 centimetrů. Nemohou chybět praktické doplňky, jako například protiskluzový spodní lem nohavic, dále podélné rozepínání jejich koncových částí pro snazší oblékání, a především síťovaný lacl. Ten zasluhuje zvláštní pochvalu, a to nejen za o něco širší provedení, ale především za bezkonkurenční elasticitu, příznačnou jak pro samotnou síťovinu, tak i pro její olemování a švy. Díky tomu je usazení kalhot na těle velmi příjemné. Kombinace materiálů, tedy zatepleného roubaix a membrány, je udělána střihově lehce netradičně, kdy od sebe membránový díl v rozkroku a na kolenou oddělují půlměsícové panely přes středovou část stehen. Zde nechybí barevně velmi decentní, byť značně rozměrný nápis Maloja. Co jsme na kalhotách naopak bohužel trochu postrádali, to byly reflexní prvky.

Základem příjemného pocitu z testovaných kalhot, vedle zmíněného střihu a pružného laclu, je propracovaná polstrovaná vložka s označením 120 High Density. Ta nabízí spíše nižší vrstvu měkčení, ovšem její profilace zajišťuje skvělé rozložení tlaku a tvarové přizpůsobení tělu. Červeno-bílá grafika vložky je pak odkazem na nepřehlédnutelné designy značky, které v případě daných čapáků zůstaly lehce stranou. Kombinace membránového materiálu a roubaix je z našeho pohledu dobře promyšlená – ochrana před dotěrným chladným vzduchem je účinná, a absenci membrány na středové části stehen jsme nepociťovali jako nevýhodu, a to dokonce ani na silničním kole při teplotách okolo pěti stupňů Celsia. Pochvalu zasluhuje také precizní zpracování, jež vynikne především na provedení švů, které jsou doslova příkladné, třeba i v případě plochého švu lemujícího vnitřní vložku.

Cena kalhot Maloja JamalM. 1/1 WB je 4890 korun a nabízeny jsou vedle námi zkoušené modré varianty v dalších třech barevných kombinacích.

(kad)

 

datum: 26.03.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign