Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Juniorský jonťák

U dospělých sportovců jsou výživové doplňky a iontové nápoje samozřejmostí, u mladších ročníků a dětí už pak v této oblasti nastává určitý rozpor, protože je hlavní důraz kladen na zdravé potraviny a minimum chemie, takže mladší sportovci nemají takový výběr speciálních produktů.

V případě značky Penco ovšem jejich Junior Sport Drink může doplňovat energii malým sportovcům už od šesti let věku, protože je vyroben speciálně s ohledem na fungování mladého organismu. Děti se obecně méně potí, a tělo tak nevylučuje tolik iontů sodíku a chlóru, takže nápoj nemusí být tak koncentrovaný. V tomto případě je tedy koncentrace obsažených iontů nižší než ve srovnání s dospělými „jonťáky“ této značky. Samozřejmě lze namíchat buď hypotonický, více naředěný nápoj pro běžnou hydrataci, nebo naopak více koncentrovaný izotonický, pro déletrvající výkony vysoké intenzity, což ale není u dětí tak časté. Ze 700g balení lze namíchat až 17 litrů hypotonického nápoje, přičemž cena balení je 290 korun, a lze vybírat z citronové či pomerančové příchuti.

Složení obsahuje vysoký podíl vitamínů, minerálů a jednoduchých či složitých sacharidů, neobsahuje ale konzervanty a umělá barviva. Základem je sacharóza, glukóza, maltodextriny, řada iontů a pro alergiky upozornění, je zde syrovátková bílkovina. Energetické hodnoty jsou 1610 kJ/383 kcal a jen minerálních látek je zde osm druhů a vitamínů deset druhů.

Příprava je jednoduchá, stačí rozmíchat obsah odměrky ve 300 ml (izotonický) nebo 500 ml (hypotonický) vody. Není třeba šejkr, vše se docela rychle rozpouští, a samotný nápoj pak neměl nějakou škrobovou příchuť, ale působil přirozeně, svěží citrusovou chutí. Příchuť není v ústech tak agresivní či výrazná, což chválíme, i když děti dávají přednost většinou hodně kyselým či sladkým nápojům, tady je to ale rozumně vyvážené. Jestli tedy mladý sportovec potřebuje dobíjet před i během výkonu baterky nějakým energetickým nápojem, je tohle odpovídající možnost.

(už)

datum: 21.09.17 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign