Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Jistota s Kryptonite

Zámek Kryptonite Evolution Mini – 5

Americká firma Kryptonite má podobné začátky jako některé další legendární cyklistické značky. Její zakladatel v sedmdesátých letech brázdil státy ve starém volkswagenu a snažil se prosadit svůj cyklistický zámek ve tvaru písmene U.

Zámek Kryptonite Evolution Mini – 5

Dál už je to klasika, úspěch, masivní rozmach, spousta nových výrobků a na přelomu tisíciletí schoulení se pod křídla průmyslového giganta, v tomto případě Ingersoll Rand. Kryptonite je ve Státech legendární svým testováním produktů přímo v terénu, respektive ponecháním zamčených kol v centru New Yorku, vždy s kladným výsledkem. Tedy pokud počítáme odstrojený rám stále zamčený k zábradlí za úspěch. Zámek Kryptonite je ale vždy tím, co zloděj nepřekoná. Kromě cyklistických zámků firma vyrábí modely pro motocykly, sněžné skútry nebo třeba GPS sledovací zařízení pro auta, lodě nebo motorky.

Zámek Kryptonite Evolution Mini – 5

My jsme vyzkoušeli zámekKryptonite Evolution Mini – 5, což je klasické „účko“, zařazené na stupni devět z celkových dvanácti úrovní zabezpečení a na stupnici VdS má hodnotu A+. Ocelový „U“ profil má vnitřní rozměry 140 x 80 mm a průměr 13 mm. Je potažený vnější ochrannou plastovou vrstvou, tu lze dokoupit i v jiné barvě, a na jedné straně má otočný prstenec pro upevnění do držáku na rám. Držák lze jednoduše nasadit, stáhnout ozubený pásek kolem trubky a dotáhnout objímku napevno šroubem. Druhá část zámku je spodní tělo, které uzavírá oba konce „účka“. Zahnutý konec se zavlékne do jednoho otvoru v těle a rovný zúžený konec se zasune a zamkne klíčem. Vysouvací západka v těle zámku má tloušťku 7,5 mm, takže nejde o žádné ořezávátko. Hmotnost celku 955 gramů včetně držáku sice není ideální na každou vyjížďku, ale pro zajištění kola ve městě, sklepě či kolárně je celkové zpracování jistotou. Výrobce garantuje odolnost materiálu vůči použití pákových nůžek. Navíc, proti nepřízni počasí je tělo zámku kryto otočným plastovým prstencem, takže vložku pro klíče lze jednoduše zakrýt. Manipulace je díky snadno odnímatelnému spodnímu tělu jednoduchá, jen je třeba počítat s tím, že kvůli vnitřní 14cm výšce profilu nezamknete kolo ke každému sloupu či zábradlí. Trojice klíčů obsahuje jeden hlavní s integrovanou osvětlovací diodou a klíče mají svůj vlastní kód pro případ, že by majitel potřeboval od výrobce náhradní. K tomu je ale třeba své klíče zaregistrovat na stránkách výrobce. Cena zámkuxxxxkorun sice není nejnižší, ovšem jde o produkt výrobce, který má celosvětově vynikající renomé odolnosti a bezpečnosti svých zámků.

(už)

Plusy: odolnost, upevnění držáku, manipulace

Minusy: cena

datum: 03.04.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign