Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Jistota na DSI

Ne vždycky platí, že levný plášť rovná se horší jízdní vlastnosti, tedy určitě ne v případě devětadvacítkové gumy Mask 2 Lite od značky DSI, jejíž domovinou je Srí Lanka. Právě tato oblast je proslulá kvalitním kaučukem a na kvalitě základního materiálu je postavena i produkce DSI.

Plášť v šířce 2,25 palce jsme vozili na ráfku WTB ST s vnitřní šířkou 19 mm, jenž disponuje technologií TCS, tedy háky kompatibilními s bezdušovými systémy. Plášť šel nasadit velice snadno a po nahuštění, samozřejmě s duší, krásně „nastřelil“ do ráfku a usadil se. Zajímavé bylo srovnání s původně obutým pláštěm Schwalbe Rapid Rob, jenž byl při stejném rozměrovém značení na pohled výrazně objemnější. Mask 2 bychom tedy přirovnali spíše k šíři 2,1 palce, není to žádný balón, ale jeho profil je ukázkově kruhový. Výrobce neudává hodnotu TPI, ale vzhledem k ceně hodně příznivých 250 korun to nebude nijak závratné číslo. Hmotnost 875 gramů pak rovněž odpovídá ceně a drátěným patkám.

Vzorek nám trochu připomínal kombinaci známého pláště Kenda Nevegal  na středu běhounu, kdežto na bocích jsou jemnější profily bez nějakého „slavného“ vzoru. Navíc má každý člen jeden až dva uzavřené zářezy, takže adheze vypadala teoreticky slibně.

První, čím se plášť předvedl, bylo vynikající vedení směru jak přímého, tak v náklonu do zatáčky, kde kruhový profil a hezky zaoblený běhoun dokonale reaguje na povely od řídítek a náklon. Na asfaltu vzorek celkem slušně odvaluje i přesto, že na omak nepůsobila směs příliš tvrdě. V terénu se pak ukázala univerzálnost vzorku, kde středové profily dobře drží na tvrdším povrchu a boky zajistí dostatečné spojení se středně sypkým podkladem. Na mokrém listí a kořenech předek držel spolehlivě a předčil i některé „značkovější“ pláště. Náklon do zatáčky byl jistý, i když příliš agresivní průjezd na blátě či sypkém podkladu by vyžadoval o něco masivnější boční profily. Na druhou stranu, tvrdší podklad je dokonalý společník, ale guma není doma jen na něm. Dobře zvládá i nenadálou změnu povrchu a rozhodně je dost univerzální na to, aby ji bylo možné používat jako tréninkové obutí celý rok. Směs docela dobře držela i na mokrých kamenech, což jsme od tohoto profilu zrovna moc neočekávali, takže celkově nabídne Mask 2 za dané peníze hodně muziky a jisté spojení s terénem. Jen hustší bláto se rádo drží mezi bočními profily, ale to už bychom toho chtěli za ty peníze opravdu moc.

(už)

 

datum: 10.03.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign