Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Jednoruký Enervit

Asi těžko dnes někdo přijde s revolučním objevem ve světě sportovní výživy, protože se zdá, že všechno již bylo objeveno a dochází hlavně k dílčím úpravám. Stačí ale dobrý nápad, který může přinést zajímavou inovaci. Tím je bezesporu jednoruké otevírání gelu Enervit Enervitene Sport One hand.

Gely Enervit jsou dobře známé, ale novinka spočívá v tom, že klasický sáček, tak jak jej známe, je nahrazen měkčím materiálem na jedné straně a tvrdším na opačné. Balení s objemem 12,5 ml tak stačí v jedné ruce ohnout konci k sobě, stlačit a z naříznuté štěrbiny uprostřed pevné plochy se začne ven tlačit obsah. Zní to možná jako zbytečnost, ale snaha natrhnout v plném tempu zuby klasický obal s gelem nebývá moc příjemná, a tady prostě zuby nepotřebujete, vše zvládne jedna ruka a není potřeba ani zbytečně silou sát. Tlakem na tvrdší materiál se prostě obsah krásně dostává ven a nehrozí ani nechtěné pořezání koutku úst o hrany obalu. Miniaturní balení pak neomezuje ani tím, že by nebylo možné gel vysrknout naráz a jezdec jej chtěl ještě ukládat do kapsy dresu, tady spíš vysrkne dva po sobě.

Pevný sáček má přitom rozměry 100x60 mm, tedy podobné standardním gelům, ale je mnohem tenčí. Proto jsou v balení vždy dva 12,5ml sáčky, aby jezdec netrpěl nedostatkem  energie. Vyzkoušeli jsme jak citrusovou variantu s přídavkem kofeinu, tak příchuť cola bez přidaného kofeinu a oběma tradičně nechybí výraznější chuť. Základem gelu, bohatého na rychle i postupně se uvolňující sacharidy s přídavkem BCAA pro ochranu svalů, je glukózový a fruktózový sirup, maltodextrin, voda a vitaminový mix. Cena dvojbalení 12,5 ml sáčků je 52 korun za příchuť cola bez přidaného kofeinu a 58 korun za citrus s kofeinem navíc. Kdo tedy bojuje s otevíráním gelů za jízdy, může to pro něho být praktické řešení.

(už) 

datum: 10.08.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign