Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Jedinečné Parlee

Produkty americké značky Parlee, které budou pravděpodobně známé především vyloženým cyklistickým fajnšmekrům a gramhoničům, jsou od letošního jara zastoupeny i na českém trhu. Hlavní zásluhu na tom má Kristián Hynek, náš úspěšný závodník a majitel společnosti Future Cycling, která se tak stala oficiálním dovozcem značky orientující se výhradně na high-endové karbonové silniční a cyklokrosové rámy.

parlee

Aco je na rámech Parlee tak výjimečného? Jejich konstruktér a majitel značky Bob Parlee z Massachusetts je nejen špičkový odborník na zpracování uhlíkových vláken, ale především absolutní perfekcionista, což je znát na každém detailu jeho rámů. Precizní zpracování a důsledný vývoj se promítá jak do finálních jízdních vlastností, tak samozřejmě i do extrémně nízké výsledné hmotnosti, která je pro značku charakteristická. Například nejlehčí rám v nabídce, model Z5 SL Limited, váží v nejmenší velikosti SM pouhých 750 gramů, a to samozřejmě včetně laku. A jelikož se katalogové váhy občas odlišují od reality, tak jsme sami zvážili tentýž rám ve velikosti ML, přičemž displej ukázal jen 795 gramů! Ani takto lehké kousky však u Parlee nejsou svazovány hmotnostním limitem pro jezdce a výrobce na ně poskytuje doživotní záruku.

Parlee

Absolutním vrcholem nabídky je model Z1 nabízející nepřeberné množství individuálních úprav, třeba i přizpůsobení geometrie podle přání konkrétního zákazníka. U všech rámů Parlee si navíc může zájemce navrhnout svůj vlastní design, jehož konfigurátor najde na stránkách výrobcewww.parleecycles.com.

Co se týče dovozce na náš trh, tak původní firma Free Cycling v nedávné době změnila své jméno na, podle nás výstižnější, Future Cycling, nabízené malosériové lahůdky však v nabídce zůstávají. Na stránkách www.futurecycling.cztak zájemci vedle rámů Parlee najdou třeba ultralehké komponenty Enve, Carbon-Ti či Wheelsbike.

(kad)

datum: 29.07.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign