Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Je to Rebel!

Northwave Rebel

Petr Máchal ze známé pohádky sice byl rebel, ale v ševcovské dílně značky Northwave o něm nejspíš neslyšeli, takže jejich tretry Northwave Rebel nemají s čertovskou pohádkou nic společného.

Northwave Rebel

Jejich základ tvoří podrážka Jaws s výraznými záběrovými profily ze středně tvrdého materiálu. Přechod mezi přední částí a patou je pod klenbou hodně úzký a materiál je zpevněn přidaným mletým karbonem. Ačkoliv působí tato partie hodně úzce, navazující materiál svršku hned nad ní je výrazně rozšířen do boku, takže střih tretry rozhodně nepatří mezi úzké modely.

Na špičce je dvojice výměnných čepů a podrážka je na svršek přetažena jen nepatrně. Hned pod přetaženým plastem je výrazný pryžový díl špičky a do něj implantovaná kovová síťka zajišťující větrání.

Tahle specialitka nabízí až nadstandardní ventilaci, která je v chladnějším počasí na prstech docela znát. V teplotách lehce nad nulou jsou tedy nutností návleky, nad patnáct stupňů už je to v pořádku a naopak v létě to jezdec rozhodně uvítá.

Svršek ze syntetické kůže se zapíná třemi pásky na suchý zip, které mají pryžové zakončení. Jazyk má zevnitř tenké neoprenové polstrování, takže je na nártu velice příjemný. Totéž platí o lemu kolem kotníku, který je z jemného a velmi příjemného materiálu. Pata Ultra Y je vyztužena plastem ve tvaru písmene ypsilon. Při chůzi se ani při menším stažení tretry nevyzouvaly, takže tvar paty je vhodný i pro kratší výběhy při závodech. Celkový komfort svršku dokreslují panely ze síťoviny, které ještě podporují ventilaci. Na bocích jsou navíc v materiálu drobné otvory, takže pro ventilaci je uděláno maximum.

Střihově tretry sedí jezdcům s vyšším nártem a širším chodidlem. Těm nabídnou maximum pohodlí na výšku i na šířku. Komu vyhovují úzké, dlouhé modely, ten asi spokojen nebude. Rebel je hodně pohodlný model, který díky tvrdosti podrážky nabídne vysoký výkon, ale zároveň díky střihu i slušný komfort pro rekreační nebo sportovní cyklisty. Za cenu 2 990 korun jde o velmi dobře zpracovaný model, který se navíc dodává i v půlčíslech a v provedení s přezkou namísto horního pásku.

 

www.northwave.cz

 

(už)

 

Plusy: střih, ventilace, komfort

Minusy: spíše letní model

datum: 03.05.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign