deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Japonská stylovka, Cateye Quick

Cyklocomputer nabitý funkcemi dnes nabídne prakticky každý výrobce, v současnosti jde tedy o to nabídnout nějakou přidanou hodnotu. U Cateye je těch „nadhodnot“ celá řada – od dokonalého zpracování, přes spolehlivost, až po naprostou intuitivnost ovládání. Ostatně jde o výrobce s obrovskou tradicí a jeho jméno se za dlouhé roky stalo synonymem právě cyklocomputerů či cyklistického osvětlení. My zde ale tentokrát máme trochu atypický computer, jednu z novinek japonské značky, bezdrátový model Quick.

Proč právě „Quick“, tedy rychlý? Hned z několika důvodů. Určitý minimalismus a velmi nízká hmotnost nabádají k použití na rychlá silniční kola, dalším důvodem může být rychlá a snadná montáž, nebo třeba rychlé či spíše okamžité pochopení obsluhy, aniž bychom museli číst návod. Jediné přepínací tlačítko a naprosto jasné označení funkcí, co více si přát? Vše dotváří stylový design, kombinace moderny a purismu, doplněný o negativní provedení displeje, tedy o bílé číslice v černém poli. Výsledný efekt je dokonalý. Všechny funkce, které běžný sportovní jezdec potřebuje, zabalené do nepřehlédnutelného kabátu.

Tvar a konstrukce přístroje mohou mít mnoho cílových skupin. Automaticky se nabízí i moderní celoodpružený trailbike, jehož řídítka jsou doslova přecpána ovládáním dálkových lockoutů obou pružicích jednotek a stejně tak páčkou teleskopické sedlovky. V takových případech skutečně nezbývá na computer příliš prostoru a podobné předsunuté řešení se zdá být naprostým ideálem. Navíc jej lze umístit nedaleko gripu pro snazší dosažitelnost tlačítka, objímku lze vměstnat skoro kamkoli.

Sedm funkcí je osvědčenou klasikou, jíž disponuje například bestseller Strada a mnohé další modely. Stejně tak bezdrátový přenos mají u Cateye dotažený k dokonalosti, detailisty potěší miniaturní rozměry vysílače, dvěma stahovacími pásky uchyceného k vidlici, přičemž přenos spolehlivě funguje na vzdálenost sedmdesát centimetrů. Po této stránce klasika japonské značky a totéž platí o nabízených funkcích. Nechybí stálé porovnávání okamžité rychlosti s průměrnou, denní a celkové najeté kilometry, průměrná a maximální rychlost, čas jízdy a hodiny. Dále můžeme počítat s automatickou funkcí start/stop a s úsporným režimem šetřícím baterii. Cena 1499 korun sice není vzhledem k množství funkcí nejnižší, ale je ospravedlněna právě vychytaným bezdrátovým přenosem. Jediné, co lze vytknout, je atypická konstrukce odepínání přístroje z objímky, tedy že Quick vyžaduje svoji vlastní originální objímku, nikoli sdílenou s některými ostatními  modely značky. Nicméně vysunutí z minimalistického mechanismu je snadné a konstrukce se zdá odolná. Zespodu přístroje najdeme „Made in Japan“, Cateye zkrátka (jako jedna z mála značek) své modely i nadále produkuje v zemi vycházejícího slunce.

K funkci nelze mít připomínku, přenos signálu je spolehlivý a okamžitý. Stejně tak zasluhuje pochvalu intuitivnost nastavení, k němuž slouží dvojice miniaturních tlačítek zespodu přístroje. Trochu obavu jsme měli z čitelnosti negativního displeje, třeba za ostrého slunce či za šera, ale tyto obavy se ukázaly jako úplně zbytečné. Takže za nás palec nahoru. Cateye Quick jsme se rozhodli nevracet dovozci a zůstal již nastálo na jednom z redakčních kol. Nejspíš si vymyslíme historku, že jsme jej někde zašantročili a nemůžeme ho najít...

(kad)

 

 

datum: 23.01.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign