katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Jako švýcarské hodinky

E-Koutek

Víte co mají společného švýcarské hodinky a švýcarský nůž? Preciznost a funkčnost, a přesně to inspirovalo tvůrce elektrokol Voltitude, která mimochodem pocházejí právě ze Švýcarska a rodí se na břehu Ženevského jezera. Zakladatel společnosti s teprve tříletou tradicí přenesl své zkušenosti z výroby švýcarských hodinek do jiného segmentu a vzniklo tak elektrokolo inspirované skútrem, nebo spíš skútr inspirovaný elektrokolem.

Zní to trochu zmateně, ale Voltitude V1 je elektrokolo snoubící v sobě jak praktičnost skútru, tedy nízko posazené těžiště, malé rozměry, hmotnost soustředěná co nejníže, s výhodami elektrokol. Tedy nízké náklady na provoz, ekologičnost, minimální hluk a nižší hmotnost než u skútrů.To vše navíc korunuje možnost složit celé elektrokolo během vteřiny do malého kompaktního balíku a uložit jej do kufru auta nebo kamkoliv. Tedy pokud zvednete dvacet devět a půl kilogramu nad hlavu třeba ve vlaku. Výrobce se chlubí právě tím, že jde o nejrychleji složitelné kolo na světě. Navíc, i ve složeném stavu může majitel kolo tlačit vedle sebe, protože pojede a může i zatáčet.

Voltitude je sestaveno z hliníkových dílů s anodizovaným povrchem pospojovaných speciálními čepy, kvůli složení. Motor je středové koncepce s klikami a je zakrytovaný plastovou kapotáží, která ukrývá i baterii za sedlovkou. Samotné zpřevodování na zadní kolo je řešeno přes sedmirychlostní náboj Shimano Nexus, ovládaný otočnou rukojetí z řídítek. Aktivace motoru přitom funguje stejně jako u elektrokola roztočením klik a sensor uvnitř snímá tlak jezdce na pedály a podle toho mu dávkuje míru asistence motoru. Maximální rychlost odpovídá předpisům, takže víc jak 25 km/h kolo nepojede. Navíc v kombinaci s malým průměrem kol by to nebylo ani moc bezpečné. Obě kola ale brzdí hydraulické kotoučovky Shimano, zvolená větší šířka plášťů by měla zaručit dostatečnou bezpečnost. Celý pohon napájí Li-Ion 36V/10,4Ah, 418Wh baterie s články Panasonic, která se na plnou kapacitu nabíjí šest hodin, přičemž výrobce udává dojezd až čtyřicet kilometrů.

Voltitude V1 přitom není i přes malé rozměry nějakou hračkou, ale uveze až stokilového jezdce s výškou 148 až 192 centimetrů. Jediným omezením se tedy zdá být jen vyšší hmotnost daná konstrukcí a samozřejmě cena, která je v přepočtu téměř sto deset tisíc korun. Kdo by ovšem chtěl o něco lehčí verzi, může sáhnout po modelu Voltitude V1 Carbonesium. Ten má hlavní tělo z hliníku a magnezia, kliky a sedlovku z karbonu a díky tomu se dostává na dvacet sedm a půl kilogramu. Dvě ušetřená kila ovšem vykoupí cena, která je vyšší o téměř sedmdesát tisíc korun. Pokud byste ale po jednom z uvedených modelů zatoužili, můžete si být jisti, že si koupíte jednak kousek držící několik cen za design, ale také jedno ze stovky nejhezčích kol, která by se měla objevit v nové publikaci The Bike Book, zaměřené právě na designově nejpovedenější kousky.

(už)

datum: 11.02.14 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign