Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Jak to vidí profík?

Jak to vidí Vlad Sabau

V této rubrice se věnujeme kolům závodníků, kteří sice vozí sériové modely, ale vždycky je mají nějak upravené, vozí specifické pláště, nastavení vidlice, zkrátka si je ladí dle svého gusta. Tentokrát si představíme kolo rumunského závodníka, které je exotické nejen svojí barvou, ale hlavně přístupem jeho majitele.

Jak to vidí Vlad Sabau

Vlad Sabau patří mezi rumunskou bikovou špičku a na domácích podnicích v XC obsazuje většinou pozice v první pětce. Ve světovém poháru se sice drží poměrně vzadu, ale například na německém maratonu Katzenbuckel obsadil šestou příčku. Ve svých pětadvaceti letech má ale docela zajímavý přístup k závodění a životu. Vzhledem k tomu, že jeho Cannondale Flash je kompletně v růžové barvě, a to včetně většiny komponentů, je to trochu zavádějící. Vlad ovšem vysvětluje růžovou barvu tím, že je to symbol boje proti rakovině prsu, tedy v případě barvy gumového náramku. On se svým růžovým kolem snaží podpořit všechny, kdo bojují s touto zákeřnou nemocí, protože v Rumunsku je aktuálně krize v dostupnosti chemoterapie a léků pro pacientky trpící karcinomem prsu. Jeho růžový speciál tedy podporuje boj s rakovinou nejen symbolicky, ale teď po sezóně by měl jít do aukce a výtěžek z prodeje půjde těm, kdo to nejvíce potřebují. Společně s kolem prodává i náhradní díly od svých sponzorů, kteří tento projet rovněž podpořili.

Jak to vidí Vlad Sabau

Asi nejvýmluvnějším gestem je nápis „Fuck Cancer“ na brzdových pákách (první slovo většina zná, druhé znamená rakovina), které jsou od brzd Ashima se speciálními pístky v pryžovém obalu a vedením kapaliny z vnějšku třmene. Většina závodníků spoléhá na klasiku Avid, Shimano či Hayes nebo Magura, tady je to hlavně o sponzorovi a také růžových brzdových hadičkách. Růžové je i sedlo nebo sedlovka Tune či vidlice Lefty PBR. Standardní rám Cannondale Flash nenese kromě růžové barvy žádnou další speciální úpravu. Kliky Truvativ Noir mají samozřejmě logo v růžovém odstínu a totéž platí pro silikonové gripy. Jediným, co tedy kazí celkový růžový dojem, je červený přední a zadní náboj na kolech ZTR. Přitom je to právě Tune, kdo dodává své lehké náboje i v růžovém odstínu, a vozí je některé hvězdy dámského bikového pelotonu. Růžové bowdeny spojují i přehazovačku Sram s růžovým odstínem některých dílů, chybí už jen do červena laděná kazeta téhož výrobce nebo třeba růžová řídítka, která jsou zde jen v černém provedení. Nicméně svůj účel bike plní, je nápadný a zasvěcení jsou spokojeni, že někdo zase dělá něco pro dobrou věc. Snad se Vladovi podaří vytěžit z prodeje maximum a podpořit tak co nejvíc nemocných rumunských žen.

(už)

Jak to vidí Vlad Sabau

Jak to vidí Vlad Sabau

Jak to vidí Vlad Sabau

datum: 28.01.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign