Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Jak to je se servisováním odpružených vidlic?

Pokud vlastníte horské kolo, určitě na něm máte věc, která se jmenuje opružená vidlice. Vlastně dnes už těžko v obchodě narazíme na kolo s pevnou vidlicí. A také možná víte, že odpružená vidlice nabízí mnohá úskalí, neboť to bývá poměrně složitý díl, naplněný olejem, natlakovaný vzduchem a ještě ke všemu se v ní najde i nějaká ta pružina. Možná se mnozí z vás setkali i s problémem, kde si nechat vidlici opravit nebo seřídit. Něco podobného provádět doma je opravdu pro velmi zkušené, kteří ještě k tomu musí vlastnit často speciální nářadí, bez kterého se ani do "střev" vidlice nelze dostat. I na internetu bývá často tématem mnohých debat, kam si vidlici dát opravit, na co se vztahuje záruka, ja často vidlici nechat 
zkontrolovat a mnoho podobných otázek.
Pokud navštívíte v nejbližších dnech cyklistickou prodejnu a koupíte si v ní šesté vydání tištěného Cykloservisu za pouhých 12,- Kč (směšná cena, že?) tak v něm naleznete první díl seriálu  s názvem "Kde, proč a jak na vidlice". Nenajdete v něm návody, jak vidlici opravit nebo seřídit, ale připravili jsme pro vás povídání s autorizovanými dovozci  a zástupci jednotlivých značek odpružených vidlic na náš trh. Řeknou vám, kde si nechat vidlici servisovat a v jakých doporučených intervalech, jestli máte ve vidlici v den nákupu pouze záběhový olej nebo ne, jestli právě na vaši vidlice si vzathuje záruka a jaké k ní musíte mít doklady. Také prozradí dostupnost náhradních dílů a třeba i to, jaký maximální průměr kotouče můžete na jednotlivé modely použít bez toho, aby se vám nevyhnula záruka v případě poškození.
V šestce Cykloservisu začínáme značkou Marzocchi a budeme pokračovat značkami Rock Shox, RST, Manitou a dalšími známými na našem trhu. Pořadí značek v jednotlivých vydání vám ale neprozradíme. Sami ho totiž nevíme, neboť získat údaje od dovozců není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

 

datum: 26.03.07 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign