schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Jak to je se servisováním odpružených vidlic?

Pokud vlastníte horské kolo, určitě na něm máte věc, která se jmenuje opružená vidlice. Vlastně dnes už těžko v obchodě narazíme na kolo s pevnou vidlicí. A také možná víte, že odpružená vidlice nabízí mnohá úskalí, neboť to bývá poměrně složitý díl, naplněný olejem, natlakovaný vzduchem a ještě ke všemu se v ní najde i nějaká ta pružina. Možná se mnozí z vás setkali i s problémem, kde si nechat vidlici opravit nebo seřídit. Něco podobného provádět doma je opravdu pro velmi zkušené, kteří ještě k tomu musí vlastnit často speciální nářadí, bez kterého se ani do "střev" vidlice nelze dostat. I na internetu bývá často tématem mnohých debat, kam si vidlici dát opravit, na co se vztahuje záruka, ja často vidlici nechat 
zkontrolovat a mnoho podobných otázek.
Pokud navštívíte v nejbližších dnech cyklistickou prodejnu a koupíte si v ní šesté vydání tištěného Cykloservisu za pouhých 12,- Kč (směšná cena, že?) tak v něm naleznete první díl seriálu  s názvem "Kde, proč a jak na vidlice". Nenajdete v něm návody, jak vidlici opravit nebo seřídit, ale připravili jsme pro vás povídání s autorizovanými dovozci  a zástupci jednotlivých značek odpružených vidlic na náš trh. Řeknou vám, kde si nechat vidlici servisovat a v jakých doporučených intervalech, jestli máte ve vidlici v den nákupu pouze záběhový olej nebo ne, jestli právě na vaši vidlice si vzathuje záruka a jaké k ní musíte mít doklady. Také prozradí dostupnost náhradních dílů a třeba i to, jaký maximální průměr kotouče můžete na jednotlivé modely použít bez toho, aby se vám nevyhnula záruka v případě poškození.
V šestce Cykloservisu začínáme značkou Marzocchi a budeme pokračovat značkami Rock Shox, RST, Manitou a dalšími známými na našem trhu. Pořadí značek v jednotlivých vydání vám ale neprozradíme. Sami ho totiž nevíme, neboť získat údaje od dovozců není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

 

datum: 26.03.07 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign