katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Jak se šije u Kalaše

Táborská firma Kalaš, která dodává oblečení pro cyklistický sport je po celé republice velmi známá. Z původně malé firmičky se během více jak dvaceti let zrodila největší výroba cyklistického oblečení u nás, která zaměstnává 150 lidí. Firmu založil Čestmír Kalaš, kterého lze také považovat za jakéhosi otce našeho domácího současného cyklokrosu.

Podívejte se na našeho obrazového průvodce výrobou ve firmě Kalaš. Ukážeme vám nejpodstatnější části výroby. Velkou reportáž i se zajímavými informacemi naleznete v tištěném vydání časopisu Cykloservis.

kalas_grafici

Vlastní výroba, které samozřejmě předchází nápady a nová řešení, začíná v grafickém oddělení a v oddělení, kde se připravují střihy. Dvanáct grafiků zde vytvoří ročně kolem 5.000 grafických návrhů podle požadavků zákazníků nebo grafiky pro oblečení pro hromadnou výrobu do obchodů.

kalas_strih

Střihací stroj, jehož kapacita je neuvěřitelná. Speciální nůž dokáže najednout s absolutní přesností vyřezat z látky potřebné tvary až do více jak deseti vrstev látky najednou.

kalas_tisk

Zatímco pracovnice komletují vystříhané kusy oblečení, v "tiskárně", kde je několik plotrů, se tiskne na speciální papír výsledná grafická podoba dresů, kalhot a všeho dalšího, co bude nějak barevné. Za rok se tu spotřebuje takové množství barvy, které by naplnila zhruba deset dousetlitrových sudů. Mají tu také speciální stroj na tisk reflexními barvami.

 

kalas_papiry

Potištěné papíry, ze kterých se přenáší barva na nastříhané kusy látek, jsou připraveny k převozu do dalšího oddělení.

kalas_sublimace

Thermo-sublimační tisk dá nastříhaným dílům oblečení konečnou grafickou podobu. Životnost a stálobarevnost tisku je stejná jako životnost celého výrobku.

kalas_sicky

Sedmdesát žen - šiček se ve dvou směnách střídá u strojů, aby potištěné díly sešily, všily zipy a provedly další operace, na jejichž konci bude dres, kalhoty, bunda nebo jiný výrobek.

kalas_kompletace

Výrobek skončí v kompletaci, kde se vše, co je potřeba, začistí, výrobky se opatří štítky, zkontroluje, složí a vloží každý zvlášť do igelitového pytlíku. A odtud už vše putuje k zákazníkovi.

 

A výsledky celého procesu prací?

Ty si můžete prohlédnout zde

 

 

datum: 08.03.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign