cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Isostar v BIO kvalitě

Když švýcarský koncern Wander lt. objevil v šedesátých letech skutečnost, že přidáním malého množství uhlohydrátů a sody do vody zlepší přijímání tekutin organismem, položil tím nepřímo základy pro sportovní nápoj Isostar, který přišel na trh v roce 1977. Tehdy ale málokdo předpokládal, že za dalších 45 let dojde k tak výrazné poptávce po zdravém životním stylu, že značka přijde s produkty v bio kvalitě.

Isostar tak představuje řadu BIO, zahrnující proteinovou kaši, tyčinky, energetický gel nebo iontový nápoj, vše v bio kvalitě, tedy s certifikací potvrzující obsah produktů s jasným bio původem. Máme na testování celou řadu a tentokrát začneme tím, čím vlastně sportovec svůj den před výkonem začíná. Tedy proteinovou kaší, jejímž základem jsou celozrnné ovesné vločky tvořící téměř polovinu obsahu, odtučněné mléko v prášku, odtučněné kakao v prášku, třtinový cukr, rýžová mouka a mléčný protein. Nechybí xantanová guma nebo šťáva z malpínie v prášku. Obsah proteinů je tedy jasný, cukry rovněž a vitamín C pak zajistila acerola, takže jde o přírodní zdroj, jenž je zde pro ochranu buněk před oxidativním stresem.

 

 

Sáček s jednoduchým uzávěrem obsahuje 300 gramů prášku, z něhož lze po rozmíchání doporučené 50g dávky ve 150 ml vody vytvořit jednu denní dávku kaše. Dvě polévkové lžíce jsme tedy rozmíchali v teplé vodě a kaše jemné konzistence byla za pár minut hotová. Doporučuji nechat pět minut odležet, aby vločky změkly. Příjemná chuť hořké čokolády je dominantní, kaše není skoro vůbec sladká, takže někdo může přidat třeba med. Nelepí, je snadno stravitelná a opravdu zasytí, takže není nutné nějak překračovat doporučenou dávku. Žádná umělá příchuť nebo pachuť sladidla, ale naprosto přirozená chuť a snadná příprava, tady není co kritizovat. Dodáme jen energetické hodnoty, které jsou 1527kJ/362kcal na sto gramů prášku, tedy na jednu doporučenou denní dávku to bude polovina. Za 239 korun tak připravíme šest porcí kaše, v tomto případě bio kaše, a v opravdu příjemné kakaové příchuti.

(už)

datum: 18.07.22 - kategorie: Strava
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign