Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Integrální ochrana

Haven Devo X-Lite

Jestliže je značka Haven specialista na chrániče a přilby, pak sjezdové integrální přilby jsou v její nabídce tím nejdůležitějším. Model Devo X-Lite patří mezi kvalitní a díky ceně 2390 korun i poměrně dostupné modely. Zpracování tohoto kousku je ale na vysoké úrovni, takže za rozumné peníze nabídne dostatek ochrany, a hlavně zajímavý design.

Haven Devo X-Lite

Sklolaminátová skořepina disponuje šestnáctkou ventilačních otvorů, krytých kovovou mřížkou. Při pádu na štěrku nebo mezi větve je to celkem důležitý detail, který může zabránit průniku předmětů otvorem k hlavě. Samozřejmostí je nastavitelný štítek, jehož výrazná délka je v dostatečných intencích, aby neomezovala výhled. Totéž platí pro náustek, který je v horní části sklopený více k obličeji, aby taktéž nepřekážel ve výhledu. Při jízdě na lávkách nebo v technických pasážích se totiž možnost vidět pod přední kolo celkem hodí. Barevné provedení bez vrchního laku je designově zajímavé, ovšem poměrně snadno se šedé prvky poškrábou.

Vnitřní výstelky jsou na čelistech, čele a na temeni hlavy vyjímatelné, takže je lze snadno prát. Přece jen v téhle přilbě se jezdec zapotí poměrně rychle. Uchycení na suchý zip a plastové vložky mezi vnitřní tvrzenou pěnu a vnější skořepinu nabízí snadné vyndání i zpětné nasazení. Upínání pod bradou řeší klasická přezka, pro vyšší komfort jsou řemínky přetaženy poměrně silným a příjemným polstrováním, takže nikde netlačí.

Celková tvrdost přilby při testu tlakem rukou je na střední úrovni, takže při nárazu dojde k částečnému propružení materiálu na náustku, kde je pro vyšší ochranu dvojitá vrstva. Ve srovnání s karbonovými přilbami, které jsou výrazně tužší, ale pro hovoří hlavně několikanásobně nižší cena. Zde je plusem rozumná šířka průzoru, kam se bezpečně vejdou i širší sjezdové brýle. Hmotnost 1009 gramů patří mezi standard, ovšem usazení na hlavě je poměrně komfortní. Díky silným výstelkám přilba na čelistech netlačí a jezdec má zajištěno jak kvalitní usazení, tak dostatečnou zásobu tlumicího materiálu v případě pádu. Testovaná velikost XL bude vyhovovat jezdcům s kulatější hlavou, kteří běžně vozí přilbu L/XL, takže rozměr odpovídá. Dále je přilba k dostání ve velikostech XS až XL a v barevném provedení černá a stříbrná. Pro začínající sjezdaře nebo juniory s omezenými finančními prostředky je to dostupná a plnohodnotná ochrana pro sjezdové tratě.

Plus cena, mřížky, polstrování

Minus odolnost grafiky

datum: 10.12.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign