Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Integrace od Pedro´s

Pedro‘s Tülio

Řazení v brzdových pákách, středová osa v klice, hustilka v sedlovce, computer v představci, to vše jsou příklady cyklistické integrace jednoho dílu do druhého. Značka Pedro‘s, vyhlášená především svými vysoce kvalitními mazivy, pro sezónu 2010 integrovala multiklíč do zadního rychloupínáku. Může se to sice zdát trochu ulítlé, ale po funkční stránce je bezproblémový jak samotný rychloupínák, tak i nářadí. Samozřejmě se v případě klíče jedná o vyloženou nouzovku, ale někde v lese může přijít v případě poruchy takový upínák skutečně vhod.

Rychloupínák pedros s nářadím

Pedro‘s Tülio, tak se tato věcička vážící 99 gramů jmenuje. Je kompatibilní s běžnými zadními náboji s 10mm osou délky 130 a 135 mm. Obsahuje imbusy 4, 5, 6 a 8 mm, malý plochý šroubovák, centrklíče 3,30 a 3,45 mm a dokonce i nýtovač na řetěz. Nutno přiznat, že především dvojice větších imbusů je hodně nouzová a totéž platí o nýtovači. V případě nouze jsou ale všechny části použitelné, byť nýtování řetězu musí být dost náročné nejen na šikovnost, ale i na nervy. Navíc je nutné počítat s tím, že v případě použití nářadí bude v rámu zadní kolo zcela volně. Proto nedoporučujeme toto „nářadí“ po použití dávat do kapsy dresu či do batohu, jak je většina z nás navyklá. Jeho místo je v zadním náboji!

www.pells.cz

datum: 02.12.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign