katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Infini Olley I-210R

Značka Infini si u svých světel libuje v kombinaci vyloženě kompaktních rozměrů s co největším možným výkonem, což potvrzuje populární model Olley. K loni představenému přednímu světlu s označením I-210P se v letošním roce přidal prakticky stejně velký, či spíše řekněme malý zadní model I-210R, sázející na tentýž osvědčený recept. Tím jsou rozměry, s nimiž se světýlko vejde snad i do malé krabičky od zápalek, dále nechybí velmi praktické a dnes už téměř povinné dobíjení pomocí micro-USB konektoru, propracovaná optika a hodně nadstandardní variabilita uchycení. Vedle klasického plastového držáku s bajonetovým otočným zajištěním, s určením pro sedlovku, v krabičce nalezneme také delší pásek se suchým zipem. S jeho pomocí můžeme červené světlo uchytit například okolo paže, pakliže si jdeme večer zaběhat, ale třeba i k zadním partiím přilby, což považujeme za velmi praktické.

 

Pro testované zadní světlo je typická koncepce spoléhající na sestavu osmatřiceti (!!!) miniaturních „COB“ LED diod, jež nalezneme pod jednolitým krycím sklíčkem. Z toho vyplývá výkon rovných dvacet lumenů, který je vzhledem k celkovým rozměrům světla výrazně nadstandardní. Viditelnost je i z větší dálky naprosto parádní – malá velikost světla i jeho celková hmotnost pouhých osmnáct gramů tudíž neznamenají jakékoli omezení výkonu. Rozměry 50x28x20 mm budou výhodou také při výše zmíněné instalaci na přilbu, kde světlo vypadá velmi nenásilně. Osvědčenou klasiku představuje také příjemně vystouplé spínací tlačítko a na opačné straně pak precizně utěsněný dobíjecí konektor. Mimochodem, dobíjení ze stavu úplného vybití nám trvalo necelé dvě hodiny, což odpovídalo údajům výrobce, a nechybí ani indikátor stavu baterie/dobíjení.

Výdrž baterie na jedno nabití je až dvacet hodin, samozřejmě v tom nejúspornějším (blikajícím) režimu. Každopádně režimů blikačky je zde pět a k tomu ještě dva mody konstantního svícení, které ale podle našeho názoru nebudou zdaleka tak využívány jako některý z režimů blikačky. Především dva nejvýkonnější blikající módy (s výdrží na jedno nabití mezi pěti až sedmi a půl hodinami) jsou skutečně nepřehlédnutelné, a to zdaleka ani nemusí být úplná tma. Dokonce zde nalezneme režim „daytime flashing“ s pomalejšími, ovšem o to silnějšími impulsy a celkovou výdrží kolem osmi hodin. Každopádně oněch 38 „COB“ LED diod se stará o parádní představení, které by ještě donedávna bylo pro takto malé dobíjecí světlo něčím nedosažitelným.

Cena zadního světla Infini Olley I-210R je 499 korun.

(kad)

 

datum: 10.11.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign