Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Icarus bez křídel

Přilba BBB Icarus

Bájným Ikarem se možná inspirovala přilba BBB Icarus, která co do aerodynamiky sází hlavně na dokonalou ventilaci a poměrně zajímavý tvar protažený vpředu do ostré špičky a vzadu s horními díly přesazenými nad týl.

Jelikož jde o přilbu v ceně 3390 korun, samozřejmostí je řada kvalitních technologií a špičkové zpracování. In-Mold provedení spoje skořepiny s vnitřním EPS materiálem s vyšší hustotou je vylepšeno vnitřní zpevňující konstrukcí Spiderweb, tedy pavoučí sítí. Výztuž je uvnitř tvrzeného EPS a v případě nárazu a prasknutí přilby zaručuje její celistvost. Samotná skořepina je ovšem přetažena po celém obvodu až na vnitřní hranu spodního okraje přilby, bezpečnost navyšuje i reflexní panel uprostřed zadní části.

Celkem devětadvacet ventilačních otvorů zaručuje díky celoplošnému rozmístění a hlavně rozměrným čelním a týlním průduchům dokonalou ventilaci. Ta je ovšem zaručena nejen ve směru proudění vzduchu za jízdy, ale ventilační otvory mají na vnitřní straně mezi sebou užší plochu krytou úzkou výstelkou, takže i od hlavy může ohřátý vzduch snadno stoupat díky velkým naváděcím otvorům pryč nahoru. V zimě tedy doporučujeme kvalitní čepičku nebo návlek, ale do vyšších teplot je tato přilba díky ventilaci dokonalý společník. Testovaná velikost L (58-62 cm) skvěle padne jezdci s větší kulatou hlavou a stahovací čelenka s možností vertikálního nastavení mechanismu vzadu přilbu dokonale usadí na hlavě. Podíl na tom má i pružné provedení zadní partie čelenky z měkkého pogumovaného plastu, který se dobře přizpůsobí zakřivení hlavy. Stahovací kolečko je snadno přístupné a v kombinaci s komfortně vysokými výstelkami a dostatečně hlubokým tvarem drží přilba na hlavě jako přibitá.

Za jízdy bylo při sportovním posedu znát, že špička přilby je dost protažená dopředu, a jezdec tak má při pohledu dál dopředu špičku stále ve svém zorném poli. Dá se na to ale zvyknout a při kombinaci s brýlemi to je ještě méně patrné. Nicméně, kdo vozí rád přilbu hodně staženou dolů k obočí, tomu může výraznější „zobák" trochu vadit. Detailisty naopak potěší provedení řemínků, které jednak nevystupují nikde na povrch přilby, ale hlavně jsou dvoudílné. Tedy jeden pásek je ze dvou polovin spojených v celé délce tenkými nylonovými vlákny, mezi kterými může snadno proudit vzduch. Další detail pro dokonalou ventilaci, i když u řemínků to asi není zase tak důležité. Řemínky mají samozřejmě nastavitelné spony a pod bradou klasickou přezku.

Icarus s hmotností 289 gramů tedy nepatří mezi nejlehčí přilby, ale svým provedením jasně směřuje k nejnáročnějšímu použití a jezdci nabídne kromě dokonalé ventilace dobré usazení na hlavě a hlavně propracovanost do posledního detailu.

(už)

 

 

 

Plusy: ventilace, reflexe, zpracování

Minusy: „zobák" ve výhledu

datum: 25.03.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign