cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Icarus bez křídel

Přilba BBB Icarus

Bájným Ikarem se možná inspirovala přilba BBB Icarus, která co do aerodynamiky sází hlavně na dokonalou ventilaci a poměrně zajímavý tvar protažený vpředu do ostré špičky a vzadu s horními díly přesazenými nad týl.

Jelikož jde o přilbu v ceně 3390 korun, samozřejmostí je řada kvalitních technologií a špičkové zpracování. In-Mold provedení spoje skořepiny s vnitřním EPS materiálem s vyšší hustotou je vylepšeno vnitřní zpevňující konstrukcí Spiderweb, tedy pavoučí sítí. Výztuž je uvnitř tvrzeného EPS a v případě nárazu a prasknutí přilby zaručuje její celistvost. Samotná skořepina je ovšem přetažena po celém obvodu až na vnitřní hranu spodního okraje přilby, bezpečnost navyšuje i reflexní panel uprostřed zadní části.

Celkem devětadvacet ventilačních otvorů zaručuje díky celoplošnému rozmístění a hlavně rozměrným čelním a týlním průduchům dokonalou ventilaci. Ta je ovšem zaručena nejen ve směru proudění vzduchu za jízdy, ale ventilační otvory mají na vnitřní straně mezi sebou užší plochu krytou úzkou výstelkou, takže i od hlavy může ohřátý vzduch snadno stoupat díky velkým naváděcím otvorům pryč nahoru. V zimě tedy doporučujeme kvalitní čepičku nebo návlek, ale do vyšších teplot je tato přilba díky ventilaci dokonalý společník. Testovaná velikost L (58-62 cm) skvěle padne jezdci s větší kulatou hlavou a stahovací čelenka s možností vertikálního nastavení mechanismu vzadu přilbu dokonale usadí na hlavě. Podíl na tom má i pružné provedení zadní partie čelenky z měkkého pogumovaného plastu, který se dobře přizpůsobí zakřivení hlavy. Stahovací kolečko je snadno přístupné a v kombinaci s komfortně vysokými výstelkami a dostatečně hlubokým tvarem drží přilba na hlavě jako přibitá.

Za jízdy bylo při sportovním posedu znát, že špička přilby je dost protažená dopředu, a jezdec tak má při pohledu dál dopředu špičku stále ve svém zorném poli. Dá se na to ale zvyknout a při kombinaci s brýlemi to je ještě méně patrné. Nicméně, kdo vozí rád přilbu hodně staženou dolů k obočí, tomu může výraznější „zobák" trochu vadit. Detailisty naopak potěší provedení řemínků, které jednak nevystupují nikde na povrch přilby, ale hlavně jsou dvoudílné. Tedy jeden pásek je ze dvou polovin spojených v celé délce tenkými nylonovými vlákny, mezi kterými může snadno proudit vzduch. Další detail pro dokonalou ventilaci, i když u řemínků to asi není zase tak důležité. Řemínky mají samozřejmě nastavitelné spony a pod bradou klasickou přezku.

Icarus s hmotností 289 gramů tedy nepatří mezi nejlehčí přilby, ale svým provedením jasně směřuje k nejnáročnějšímu použití a jezdci nabídne kromě dokonalé ventilace dobré usazení na hlavě a hlavně propracovanost do posledního detailu.

(už)

 

 

 

Plusy: ventilace, reflexe, zpracování

Minusy: „zobák" ve výhledu

datum: 25.03.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign