Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ibera na silničku

Podsedlové brašny by měly odpovídat určení především svým objemem, aby se do nich vešla duše vhodná pro naše kolo, ale také uchycením k sedlovým ližinám. Na horské kolo do těžkého terénu si jen těžko pořídíme kousek, který by nám mohl v prvním sjezdu upadnout, a naopak na silničku nepotřebujeme zbytečně naddimenzovaný držák.

V případě brašny Ibera SB 16 v mini velikosti S je jednak díky objemu 0,6 litru jasné, že nejde o model pro enduro kola se širokou sedmadvacítkovou duší, ale také díky uchycení jednoduchými pásky suchého zipu bude její místo spíše na hladkém povrchu než na terénních schodech.

Voděodolný nylon je základem brašničky s rozměry 155x55x60 mm, a zatímco horní i spodní díl z jednoho kusu utrpěl lehký karbonový vzhled, boky jsou v hladkém provedení.Nechybí boční potisk, čelní poutko na blikačku, a především reflexní poutko jezdce zipu, jenž otevírá ve třech čtvrtinách obvodu čelní vstup. Co se týče uchycení, dvojice pásků suchého zipu se jednoduše převlékne přes sedlové ližiny a zajistí k protikusu na horní straně brašničky. Žádné další protahování a mechanická pojistka v podobě spony, prostě jen suchý zip. Z něj je i pásek jisticí brašničku k sedlovce, protažený skrz očko, takže zde je to klasika, ale vertikálně trochu nezvyklé řešení, ovšem o to elegantnější, bez jakýchkoliv vyčnívajících elementů na bocích.

Vnitřní velice dobře přístupný prostor zvládne i lehčí bikovou duši, montpáky a multiklíč, ale už je plno, takže na silniční kolo, kam brašničku směřuje i uchycení, to bude o větší rezervě pro nějaké další drobnosti. Za 299 korun lze tenhle kousek pořídit jak v kombinaci černé s šedou, tak černé s červenou nebo zelenou. K dostání je také větší rozměr M s litrovým objemem a nosností až 1,5 kg, tedy o půl kilogramu více, než výrobce udává jako maximum pro eskovou verzi.

(už)

 

datum: 25.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign