Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ibera - jízda s mobilem

Nejsme sice fanoušky přemíry elektronických funkcí na řídítkách, protože to zbytečně odvádí pozornost od toho, proč vlastně člověk na kole tráví v přírodě svůj volný čas, nicméně doba je taková a cyklista prostě čas od času buď musí být stále na příjmu, tedy na telefonu, nebo potřebuje mít například mapové údaje o trase na očích.

Úvodem jsme naťukli to, co je dnes pro mnohé cyklisty neodmyslitelnou součástí jejich vyjížďky, a to instalaci chytrého telefonu na řídítka. Se speciálními pouzdry a držáky na smartphony se doslova roztrhl pytel, takže jen stačí vybrat tu odpovídající velikost a můžete s mobilem na očích vyrazit. Vyzkoušeli jsme jízdu s mobilem v pouzdru Ibera IB/PB11, určeným pro iPhone 5 a velikostně podobné smartphony. Rozměry 125x65x14 mm přinášejí hmotnost 40 gramů bez držáku na řídítka, s ním je to celkem 67 gramů včetně šroubu. Právě imbusovým šroubem se držák pouzdra zajistí do ježka ve sloupku vidlice přes originální víčko. Zajištění držáku je tedy víc než stoprocentní a tuhý plast je skutečně velice houževnatý.

Samotné pouzdro se svařovanými švy má na spodní straně nanýtovaný plastový adaptér, kterým se do držáku nasune buď horizontálně, nebo vertikálně, takže lze mít displej v obou polohách. Vyjmutí pouzdra je pak díky pojistce vespodu snadné, stačí si osvojit grif, kdy se pojistka přitlačí k pouzdru a to se z držáku vysune. Za jízdy pak byl celý komplet ,včetně mobilu uvnitř, naprosto v klidu, pružnost držáku tlumila částečně rázy od terénu, ale nic se navzájem nepohybovalo a nerachotilo. Navíc lze snadno imbusem na boku nastavit sklon držáku, aby byl displej lépe čitelný.

Telefon je v pouzdru usazen na jemné tkanině na spodní straně a shora má samozřejmě měkký čirý kryt. Zajištění rolovacím uzávěrem s boční pojistkou na suchý zip a ještě dalším krytem na suchý zip je zárukou skvělé vodotěsnosti. Spoje a materiál jsou samy o sobě nepropustné a rolovacím uzávěrem dovnitř při testu sprchou neprošla ani kapka. V tomto případě je tedy o telefon uvnitř dobře postaráno i v silném dešti. Ovládání displeje je pak díky jemné fólii naprosto bez omezení. Co se telefonu odpovídajících rozměrů týče, je důležité zvolit kompatibilní velikost pouzdra, Ibera nabízí několik variant. Když jsme do testovaného krytu zkusili rozměrově nepatrně větší smartphone Huawei, sice seděl uvnitř dost natěsno a kryt jsme uzavřeli, ale pnutí materiálu vypnulo spínač na boku telefonu, takže rozměr je opravdu důležitý.

Za 599 korun celkově můžeme držák smartphonu doporučit, ale přesto se za jízdy klaníme spíše ke sledování okolí než displeje.

(už)

datum: 10.06.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign