deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

I vaše dítě si zaslouží něco exkluzivního

Když dnes chcete naučit své dítě základy jízdy na kole, musí nejdřív zvládnout rovnováhu a pak se naučit šlapat. Naše dětství provázely různé plastové motorky, které fungovaly jako odrážedla, ale současné ratolesti mají mnohem pestřejší výběr. Pokud se nespokojíte s nějakým plastovým kouskem, případně standardním odrážedlem s hliníkovým či ocelovým rámem, můžete sáhnout i po nevšedním dřevěném kousku. Ty nabízí několik výrobců, ovšem luxusní provedení jsou od anglické značky Early Rider.

Tenhle výrobce se specializuje vyloženě na dětská odrážedla a kola pro nejmenší, která jsou jednak lehká, ale především mají perfektní design. Odrážedlo Early Rider Bonsai navazuje na sérii odrážedel s dřevěným rámem, která nabízí několik modelů různých velikostí, nebo třeba doplněných stupačkami pro zkušenější jezdce. Bonsai je ovšem odlišné svým rámem s jednostrannou zadní stavbou, který rozhodně nepřehlédnou tatínkové ostatních ratolestí. Je to prostě luxusní kousek, který je navíc velice funkční, takže, proč začínajícímu cyklistovi nedopřát něco extra.

Rám je vyroben z voděodolné překližky a naohýbaná partie přechodu hlavní rámové trubky v zadní stavbu je opravdu dokonalá. V překližkové konstrukci je pak na šroubovaných čepech uchycen držák zadního náboje nebo hlavová a sedlová trubka. Hlava i sedlová trubka jsou hliníkové a hlavové složení zde není o nějakých kluzných pouzdrech, ale je to poctivý ahead, který lze seřídit při vzniku provozní vůle. Sedlovku pak lze v sedlové trubce posouvat a nastavovat tak výšku posedu. Totéž by šlo i v případě otočení představce do negativní pozice, ale to už je ladění detailů. Důležité je, že všechny prvky, které se otáčejí lze seřídit, což platí i o nábojích, které mají výměnná průmyslová ložiska. Rovněž výplety jsou standardní, takže je možné ráfky docentrovat a v případě oježděných dvanáctkových plášťů lze přezout na nové.

Dost ale techniky a šťourání se v detailech, protože to hlavní je design, který se v tomhle případě opravdu povedl a za necelé čtyři tisíce korun bude vaše dítě určitě středem pozornosti. Možná mu budou zpočátku trochu vadit silnější řídítka s gumovými gripy (bez ftalátů), které jsou v malých dlaních trochu objemnější, ale náš malý tester s tím po chvilce neměl problém, stejně jako s pevně nastaveným sklonem sedla. Tahle luxusní kombinace dřeva, hliníku a oceli váží 3,8 kilogramu, což není tolik a při pohledu na masivní korunku vidlice, její nohy nebo všechny detaily rámu je jasné, že nějaké obavy z odolnosti konstrukce jsou zbytečné. Tohle odrážedlo je prostě luxusní.

(už)

datum: 19.10.16 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign