Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Hvězdné hvězdy

Klíč BBB TorxStar

Imbusové šrouby už dnes pomalu vytlačuje odolnější provedení Torx s hvězdicovým otvorem v hlavě. A tomu je samozřejmě třeba přizpůsobit vybavení domácí i profesionální dílny. Klíč BBB TorxStar je vlastně v překladu Torx hvězda, což odpovídá hvězdicovému provedení s trojicí ramen.

Většina mechaniků podobný klíč používá v provedení na imbusové šrouby a toto je jeho obdoba na modernější Torx. Obsahuje hlavice T25 na šrouby kotoučů, T30 a T40 na větší šrouby, všechny používané v současnosti třeba na čepech odpružených rámů a hojně na komponentech Sram. Trojice hlavic je v úchopové části potažená houževnatou kratonovou pryží, takže neklouže, a díky délce každého ramena 65 mm od středu nabízí pohodlný úchop. Trojice klíčů je tedy okamžitě po ruce a při povolování lze pořádně zabrat, což je hlavně u šroubů kotoučů důležité. Do dílny je toto řešení velice praktické, protože není nutné tak často sahat po dalších klíčích, což platí hlavně u imbusové verze nebo i u tohoto provedení, pokud máte třeba odpružený rám s více rozměry Torx šroubů. Odolnost materiálu jsme prověřovali na šroubech kotoučů, které jdou dost často jen těžko „utrhnout" kvůli pojistnému závitovému tmelu. Úchop i manipulace s klíčem jsou bez připomínek, omačkání nebo případné stržení hran či zkroucení materiálu do spirály, jako se to někdy stává u měkké slitiny, rovněž neproběhlo. Za 169 korun je tento kousek dobrým pomocníkem do domácí i profesionální dílny, za 119 korun dodává BBB ještě zmíněné imbusové provedení s klíči 4, 5 a 6 mm a také verzi s násuvnými oříšky na matky 8, 9 a 10 mm.

(už)

 

Plusy: praktičnost, odolnost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 29.04.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign