Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Hustilka Author Race

Mnozí, kterým není ani taková maličkost, jako je hustilka, lhostejná, by mohli vyprávět o tom, jak dlouho vybírali. Dříve to bylo jednoduché. Do rámu jste si k zadní sedlové trubce vzpříčili pořádně dlouhou hustilku a bylo to vyřešené. Dnes mají ale mnohé kvalitní a především špičkové rámy takové tvary, že na něco podobného můžeme rovnou zapomenout. Nezbývá nic jiného než si pořídit malou hustilku do držáku přimontovaného ke košíku na bidon.

Nás zaujal výrobek Author Race. Především tím, že se nejedná o žádný plastový plagiát slitiny duralu, ale o skutečnou a poctivou slitinu lehkého kovu Al6061, kde tělo je bez eloxu a držák v černé barvě.

Pumpička je ve složeném tvaru dlouhá 17 cm, ale uvnitř skrývá další teleskopický píst, takže při práci s ní nejsme odkázáni pouze na „pižlání“ vzduchu na pár centimetrech délky, ale hustilku natáhneme až na poctivých 34 cm. Ve složeném tvaru je držadlo pístu utěsněno k tělu gumovou obrubou, takže se nám při jízdě nevysunuje ani nijak nedrnčí, jak je tomu u některých podobných výrobků zvykem.

Samozřejmostí je gumová zátka hrdla na ventilek proti prachu a zatékání vody do hustilky. Celkově by se dalo říci, že hustilka je ve složeném tvaru velmi dobře utěsněna a mohli bychom se tak vyvarovat tradičního zpuchření pístu a tím znefunkčnění hustilky. Většinou v nejnevhodnější okamžik. Práce s hustilkou je celkem příjemná. Nemůžeme ale od takového výrobku, který je určen především pro nouzovou práci na silnici, očekávat nějaký drastický výkon. Musíme vždy počítat s tím, že se trochu zapotíme a zanadáváme si. Už jenom proto, že chvíli před tím jsme měli defekt, což nám na náladě nepřidá.

Ovšem v případě Author Race musíme konstatovat, že plášť nebo galusku nám spolehlivě nahustí i na 10 atmosfér. A to u jiných podobných výrobků rozhodně není pravidlem.

Hustilka Author Race a jí podobné rozhodně nejsou určeny pro každodenní dofukování kola. K tomu slouží velká pumpa schovaná doma v koutě. Ale v případě Author Race se nemusíme obávat, že by nás nechala na silnici ve štychu. A navíc je to výrobek tak kvalitní a trvanlivý, že nám vydrží nejen nějaký ten pátek, ale i roky. Alespoň do té doby, než vám ho někdo z kola ukradne.

Hmotnost hustilky jsme navážili 82 gramů. Doporučená cena je kolem 600 Kč.

datum: 29.09.07 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign