Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

HQBC vás oslní!

Zadní blikačka HQBC TwoEye

Ze širokého portfolia produktů HQBC jsme tentokrát otestovali zadní blikačku TwoEye. Výkon jejích dvou ultrasvítivých LED diod je natolik silný, že rozhodně nedoporučujeme po instalaci baterií světlo zapnout a podívat se do něj. Sice neoslepnete, ale oči vás budou bolet ještě hodně dlouho. A současně si můžete být jisti, že s tímto světlem vás žádný z řidičů na silnici nepřehlédne.

Zadní blikačka HQBC TwoEye

Velikostí se model TwoEye řadí k těm menším, jeho úzký podlouhlý tvar navíc nepůsobí na sedlovce jakkoli rušivě. Výhodou daného provedení je také klasická plastová klipsa, za níž se dá světlo upnout na batoh, případně i na patu tretry. Dvojice parabol a 0,5W LED diod je v případě té horní doplněna krycí optikou, ještě navyšující rozptyl světla, spodní dioda je překryta pouze štráfkovaným sklíčkem. Celkem dobře viditelné je světlo i z boku, což nebývá úplným pravidlem. Mezi oběma parabolami je skvěle přístupné spínací tlačítko, jímž se mezi sebou rovněž přepínají různé režimy. Dva mody blikání a jeden stálého svícení jsou naprosto dostačující. Vše napájí dvojice mikro-tužkových (AAA) alkalických baterií, které jsou ke světlu standardně dodávány.

Pochvalu zasluhuje celkové zpracování a odolnost vůči vodě. Výkon a tedy i viditelnost na poměrně velkou vzdálenost jsou vynikající. Výrobce udává, že při stálém svícení vydrží baterie čtyři hodiny, při současném blikání obou diod 21 hodin a v případě střídání diod až 124 hodin. Náš test dané údaje vesměs potvrdil, při střídavém blikání, což bude pravděpodobně nejpoužívanější mód, vydržely baterie téměř pět dní. Cena 399 korun pak představuje mezi podobně výkonnými blikačkami lepší průměr.

(kad)

datum: 05.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign