Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

HQBC Qert

Móda velkoplošných zorníků u cyklistických brýlí je v posledních letech zřetelná. Zdaleka však nejde jen o atraktivní design, primární je dokonalá ochrana zraku - nejen před nepříjemným proudícím větrem. Právě touto cestou se vydala značka HQBC u své novinky nazvané Qert. Brýle skvěle poslouží při cyklistice, silniční i horské, ale i při celé řadě dalších aktivit. My jsme si je oblíbili třeba na in-line bruslích, kdy jsou pobřežní cyklostezky v podvečer nepříjemné kvůli rojům much. Brýle HQBC od nás získaly řadu plusových bodů, za precizní usazení na obličeji, variabilitu nastavení nánosníku i možnost barevné individualizace. Měli jsme je k dispozici v paketu s trojicí skel a stejně tak s trojicí výměnných sklopných nožiček, konkrétně v bílé, výrazně zelené a červené barvě. Pokud tedy na silnici ladíte doplňky do bíla, na biku do zelena a třeba na běžkách do červena, značka HQBC si vás jistě získá.

Základem brýlí se stala odolná polykarbonátová skla s absencí klasického rámečku či horního nosníku, zorníky tak představují nosnou konstrukci zajišťující přizpůsobení šířce konkrétního obličeje. Jejich pružnost značně navyšuje univerzalitu, a brýle perfektně sedí jak na užším, tak i celkem širokém obličeji. Usazení je příjemné, neboť napružení zorníků je k hlavě podstatně přátelštější než většina standardních obrub. Naši pochvalu si odnáší jak tvar a délka nožiček, tak především stavitelný nánosník. Ten má kovový základ a umožňuje nastavit úhel rozevření i sklon dosedacích ploch v závislosti na šířce nosu. Téměř si nedovedeme představit obličej, jemuž by tyto brýle neseděly.

Tvarování skel je velmi promyšlené, neboť kombinuje dostatečné odsazení od lícních kostí s dokonalou ochranou proti větru. To jsem jako alergik, „libující si“ v rozkvetlých stromech a keřích, obzvlášť ocenil. Výhodou související s absencí běžného rámečku je rovněž příjemné odsazení od čela a obočí. Šířkou i výškou zorníků se jedná o skutečně dokonale chránící brýle, aniž by působily jakkoli retro. Toho se mnohým konkurenčním modelům nepovedlo dosáhnout, a často až moc evokují osmdesátá či raná devadesátá léta, ať již záměrně, či nikoli.

Standardní kouřová skla s filtrem kategorie 3 jsou pocitově velmi příjemná. Zajišťují ochranu proti ostrému světlu, aniž by byla nepoužitelná v lesním šeru. Jejich zabarvení je k očím přátelské, což dobře koresponduje s usazením na obličeji. Klasikou jsou přiložená čirá a oranžová skla, takže je jezdec celoročně vybaven. Pochvalu zaslouží způsob uchycení dílců se sklopnými nožičkami či nánosníku, výměna skel je až nečekaně snadná. Přitom je jistota spojení všech dílů nadstandardní, nebáli bychom se ani ochození západek mechanismu. Totéž platí v případě výměnných nožiček, jež jsou zacvaknuty do bočních dílců ihned za panty, a klidně můžeme několikrát denně prohazovat jejich barvy, aniž by se snížila pevnost spoje.

Cena 1490 korun zahrnuje nejen trojici skel a různobarevných párů nožiček, ale i pevné transportní pouzdro se zapínáním na zip a jemný textilní sáček. Ocenili jsme také praktický návod navádějící ke správné výměně zorníků.

(kad)

 

datum: 13.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign