deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

HQBC pod sedlo

Co lze vymýšlet u konstrukce nebo designu podsedlové brašničky? Vždyť vše už bylo vymyšleno. Možností, jak se odlišit, je zaměřit se na tento praktický doplněk detailněji a snažit se mu vetknout charakteristický rukopis. A přesně tak ke svému modelu QR-S přistoupili lidé od HQBC. Maximálně propracovaná konstrukce, použití odolných materiálů a typické, zboku viditelné písmeno „Q“. Nepřehlédnutelná je také pro značku typická černo-bílá kombinace a především atraktivní lesklá povrchová úprava.

Velikostí se jedná o praktický univerzál, jehož útroby pojmou bikovou duši, montpáky, menší multiklíč či alespoň nýtovačku. Výklopná zadní stěna se zapínáním na zip pak disponuje zajímavými detaily. Mezi ně patří jištění proti nechtěnému vypadnutí věcí z vnitřku brašny, a to pomocí rozepínacích gumiček z boku. Vedle toho je z vnitřní strany stěny síťovaná kapsička, v níž nalezneme žlutou šusťákovou pláštěnku, která předejde pomočení i zašpinění brašny. Především je zde ale z druhého zmíněného důvodu – samotná ochrana brašny proti promoknutí je totiž více než dostatečná. Zvenku najdeme ještě malou kapsičku na peníze či samolepicí záplaty, nechybí poutko pro zaháknutí klipsy blikačky a všude po obvodu nalezneme také reflexní proužky. Zajištění brašny k ližinám sedla se provádí zcela standardně, tedy díky plastovému zámku, jenž se pomocí přiloženého imbusu uchytí k sedlu a následně se do něj nacvakne brašna. Ta se následně zajistí ještě standardním páskem se suchým zipem okolo sedlovky, takže uchycení je dostatečně dimenzováno.

Za 455 korun je testovaná brašnička HQBC hodně nadprůměrná, i když cenově rozhodně nepatří mezi zrovna ekonomické modely. Investovanou částku však její provedení dobře vykompenzuje a vedle leskle černé je v nabídce také ještě atraktivnější leskle bílé či textilní (nylonové) provedení.

(kad)

datum: 22.10.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign