katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

HQBC minimalizuje

Se světly s dobíjením pomocí USB konektoru se v poslední době doslova roztrhl pytel. Je to logické, jednoduché nabíjení z osobního počítače během práce, třeba v zaměstnání, nejenže eliminuje nutnost dokupování baterií, ale především je zárukou, že můžeme mít světlo stále plně nabito. Značka HQBC je vyhlášená svou precizností a zadní blikačka s označením Lumer a cenou 490 korun to potvrzuje. Nejenže disponuje právě USB dobíjením, ale její konstrukce je maximálně vychytaná, ať už se zaměříme na výkon, či třeba systém uchycení. Nejvíce nás však oslovila svými naprosto zanedbatelnými rozměry a z toho vycházejícím poměrem velikost/výkon. Jinými slovy je na trhu jen minimum zadních blikaček, které jsou při shodném výkonu podobně miniaturní. Velikost přibližně poloviny standardní krabičky od sirek, trojice výkonných LED diod, dokonale přístupné tlačítko spínání a přepínání režimů a v neposlední řadě systém uchycení, jež by mohla světla vyhlášenějších značek závidět – zde zkrátka není prostor ke kritice.

Tři diody zajišťují světlu viditelnost nejen na značnou vzdálenost, a to i zásluhou použité optiky střední diody, tak i při pohledu zboku. Stálé svícení ve dvou intenzitách, režim klasické blikačky a poslední režim s postupným spínáním a blikáním jednotlivých diod, tedy zcela dostačující funkce. Přístupnosti a ovládání tlačítka není co vytknout, stejně tak překrytému, a především dobře utěsněnému Mini-USB konektoru zespodu světla. Vyhovovala nám klasická plastová klipsa, s níž se dá blikačka zaháknout například za poutko na batohu a dokonce i za středový pásek upínacího systému přilby Giro či jiných modelů nevyužívajících středové seřizovací kolečko. Pro uchycení ke kolu či přilbě je ke světlu navíc přiložen dostatečně dlouhý pásek se suchým zipem. Montáž na sedlovku pak umožňuje plastová objímka se stažením pomocí gumičky, přičemž do této objímky se světlo upevňuje zajímavým, poměrně minimalistickým bajonetovým mechanismem. Ten se sice tváří hodně titěrně, v praxi je však dokonale funkční a blikačku drží opravdu spolehlivě.

Takže, chcete-li zadní světlo, které na kole vypadá hezky a esteticky příliš neublíží třeba vaší drahé karbonové sedlovce, HQBC Lumer je sázkou na jistotu. V balení najdete také kabel pro dobíjení z vašeho počítače.

(kad)

 

 

datum: 03.10.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign