Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

HQBC Linea 0,5W

Značka HQBC je vyhlášená velmi kvalitním provedením svých produktů při zachování lákavého poměru cena/ ýkon. Zadní blikačka Linea s 0,5W vysoce svítivou LED diodou není výjimkou. Vyniká nejen příkladným zpracováním, včetně skutečně funkčního utěsnění, ale především nabízí výkon srovnatelný s podstatně dražšími světly zvučných značek. Kombinace 0,5wattové diody a propracované optiky se zasloužila o nadstandardní viditelnost za všech zhoršených podmínek – od tmy až po mlhu. Zajímavostí optiky je svislý pásek pod hlavní čočkou, kde dochází (díky poschoďovému lomení lesklé plochy) k odrazu světla, a v reálu tak o sobě dává blikačka vědět podstatně větší plochou, než bývá u modelů s jedinou diodou běžné.

K samotnému výkonu nelze mít připomínku, viditelnost je i z poměrně velké dálky skutečně nadstandardní. Vzhledem k tomu považujeme za solidní i životnost baterií, tedy míru úspornosti. V režimu blikačky (druhým režimem je stálé svícení) baterie vydržely přibližně čtyřicet hodin, aniž by byl pokles intenzity jasně patrný. Svůj podíl na tomto výsledku má i fakt, že výrobce k blikačce v balení dodává kvalitní AAA baterie Mitsubishi. Z hlediska praktičnosti chválíme systém uchycení klasickou plastovou klipsou, jež je součástí zadního panelu těla blikačky. Takže uchycení třeba za poutko batohu je bezproblémové a nám se podařilo světlo pomocí zmíněného klipsu upevnit i na patu tretry. Samotný systém uchycení na sedlovku je pak naprostou klasikou. Zapínání zespodu blikačky je svým umístěním bezproblémové, pouze vyžaduje trochu silnější stisk pro zapínání/vypínání či pro přepnutí režimů. To je ale jen malá daň za funkční utěsnění spínače.

Zadní blikačka HQBC Linea 0,5W váží 33,5 gramu a stojí 310 korun.

(kad)

 

 

datum: 19.11.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign