Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

HQBC Cloud

Značka HQBC si zakládá na preciznosti zpracování všech svých produktů, a přilba nazvaná Cloud není rozhodně výjimkou. Provedením InMold technologie bez jakýchkoli nepřesností zastíní mnohé dvakrát tak drahé konkurenční modely, jimž dokáže konkurovat rovněž nízkou hmotností 224 gramů i příkladným odvětráním, jež má na starosti jednatřicet otvorů. Když k tomu přičteme doslova minimalistický upínací systém s možností jemného doladění otočným kolečkem na zátylku či poměrně univerzální vnitřní vytvarování, máme před sebou přilbu s naprosto bezkonkurenčním poměrem cena/výkon.


Dynamicky tvarovaná silueta s ostřejší přední partií dodává skeletu podstatně „závodnější" vzezření, než na co býváme v dvoutisícové kategorii zvyklí. Totéž platí o členité zadní části, jež si opět nezadá s výrazně dražšími modely. Snad jediné, co nám zde chybělo, byly aspoň nějaké reflexní prvky. Hodně se nám zamlouvalo celoplošné pokrytí vnější části skeletu skořepinou, jež je přítomna rovněž na spodním okraji a zasahuje lehce i dovnitř. Tedy detail nejen zvyšující odolnost přilby proti rozlomení v případě nárazu a současně předcházející nevzhlednému omačkání tvrzeného polystyrenu, ale k tomu další z prvků posunujících HQBC Cloud mezi luxusnější modely. Líbil se nám i způsob zasazení upínacích popruhů do skeletu přilby nebo přítomnost celkem řídké síťky proti hmyzu v trojici čelních průduchů. Přesně takovéto provedení síťky je totiž naprosto dostačující jako prevence před vlétnutím dotěrné havěti, a přitom jakkoli neomezuje samotnou ventilaci.


K usazení na hlavě není co dodat. Jedna z dvojice nabízených velikostí vám pravděpodobně bude dobře sedět – jak již bylo uvedeno výše, tvar skeletu je maximálně univerzální a samotné výstelky, byť rozměrově spíše menší, zajistí ideální rozložení kontaktní plochy. Výstelka nechybí ani na dosedací ploše seřizovacího mechanismu a velmi praktická je možnost jeho výškové regulace, a to hned ve třech různých pozicích. Nám nejvíce vyhovovala ta nejhořejší, ale máte-li v oblibě usazení níže na zátylku, není problém. Výhodou je toto řešení i pro cyklistky (či cyklisty) s delšími vlasy, tedy třeba culíkem či copánkem. Model Cloud je v tomto ohledu skutečně velmi prakticky vyřešen. Samotné upínání pak představuje zažitou klasiku.
Jestli vás testovaná přilba HQBC s cenovkou 2190 korun zaujala, můžete vybírat z velikostí M (52 - 58 cm) a L (58 – 62 cm).
(kad)

 

Plusy: kvalita zpracování, univerzální tvar, poměr cena/výkon

Minusy: absence reflexe

datum: 21.06.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign