Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Horský rám pod kilo

Horský rám pod kilo

Letošní prezentace mezinárodního firmy Merida přinesla spoustu novinek, nejen ve složení závodního týmu Multivan Merida, ale hlavně u kol. Tou bezesporu nejzajímavější byl nový pevný karbonový model O.Nine, jenž prolomil hranici jednoho kilogramu u rámu horského kola! První prototyp vznikl na základě spolupráce s technickou univerzitou v Esslingenu díky zapůjčení měřících přístrojů, které zaznamenávají pnutí a namáhání jednotlivých partií kola. Díky důkladné analýze výsledků Merida postavila rám O.Nine, jenž má ve velikosti M vážit pouhých 930 gramů.

ona2

Inovace se dočkal i úspěšný celoodpružený rám Ninety Six, jenž byl v loňské sezóně nejlehčím sériově vyráběným rámem. Ačkoliv měl podle měření nezávislých časopisů absolutně největší tuhost ze všech srovnatelných rámů, pro rok 2010 dostane stejně jako pevný O.Nine větší středové pouzdro pro osu BB30. To dokáže díky většímu průměru ložisek a tudíž i celé středové partie podle výpočtů zvýšit tuhost kola o celých 30%, takže je velmi reálné, že BB30 se brzy stane zavedeným standardem.

Zcela nový je také aerodynamický stroj Warp, jenž bude použitelný nejen pro časovku, ale i pro trialtlon. To má na svědomí možnost změny výšky hlavové trubky pomocí odnímatelných nástavců na horní rámovou trubku. Ty je možné na rám namontovat ve dvou výškách, a tak jedno kolo používat pro obě disciplíny, což u speciálů pro jedno nebo druhé není tak úplně ideální.

Tým Multivan Merida se rozrostl o tři nové muže, zato něžné pohlaví zastupuje již jen Gunn-Rita Dahle. Ta však v době kempu byla již v osmém měsíci těhotenství, takže na Mallorcu nepřijela a na prezentaci se zjevila pouze na plátně v přímém přenosu z Norska.

Více informací se dozvíte v Cykloservisu číslo 4, který vyjde 3. března. 

(pet)

elektro

 

merkola

 

mercasovka

merstred

 

ona1

datum: 25.02.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign