Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Hlídejte si svůj kufr

Sezóna dovolených je na svém vrcholu. Pokud i vy se právě chystáte na nějaký delší výlet se svým kolem a kufrem letecky, jistě vás bude zajímat pár informací, jak si označit svůj kufr, aby se vám v případě ztráty vrátil.

V Evropě se na 1.000 cestujících při letecké přepravě ztratí 13 kufrů na 1000 cestujících. Z toho 85 % se vrátí svému majiteli do 48 hodin. Počet ztracených kufrů sice klesá, ale přes to se v loňském roce ztratilo po celém světě 35 milionů kufrů za které musely letecké společnosti zaplatit náhradu jejich majitelům 48 miliard korun. Dost šílená čísla.

Jak se vyvarovat tomu, aby se v případě ztráty vaše kolo nebo kufr vrátili opět k vám? Návod je jednoznačný a snadný. Maximálně kufr označit nejen na jeho vnějšku ale vložit i lísteček se stejnými údaji do jeho útrob, neboť venkovní označení se může utrhnout. Zvláště cedulka, kterou obdržíte k označení třeba od cestovní kanceláře. Na cedulky napište své jméno, adresu ubytování, číslo letu a odkud kam letíte. Můžete připojit i své telefonní číslo. Jak jsme již poznamenali, stejné údaje vložte i do kufru.

Nezapomeňte si všimnout, z jakého materiálu a jakou barvu vaše zavazadlo má. Úsměvná poznámka, ale mnoho cestujících si prý skutečně nemůže vzpomenout na to, jak jejich kufr vypadá. Výhodné je také nechat si na letišti zavazadlo zabalit do folie. Ta více ochrání proti vybrání zavazadla nenechavci.

Všechna ztracená zavazadla jsou uložena na letišti a jsou označena kódem. Jednotlivá čísla kódu označují o jaké zavazadlo se jedná ( i zabalané jízdní kolo má svůj kód), jakou má barvu a z jakého je materiálu. Proto je důležité pamatovat si barvu a typ. Kódy ztracených zavazadel jsou uloženy v celosvětovém vyhledávacím systému jehož pomocí se můžete na letišti dopátrat, kde se právě vaše zavazadlo nachází. Zvláště v případě, pokud vaše zavazadlo nebylo označeno.

Přejeme vám, aby vaše kolo a kufr neskončilo při letu do Francie někde na Madagaskaru.

 

datum: 09.06.15 - kategorie: Cestování
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign