sensium

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Hladká elegance od BBB

Hladká elegance od BBB

Rukavičky BBB Racer patří mezi ty, které si nehrají na příliš členitý a agresivní design, ale svojí tvarovou čistotou a jednoduchostí osloví hlavně milovníky elegantních doplňků.

Ačkoli dlaň vypadá díky protiskluzovému potisku trochu nápadněji, hřbetní část je až na logo a dvojici pruhů naprosto jednoduchá. Základem dlaně je hustá síťovina, která je na hlavní úchopové části a na palci a ukazováčku překryta hustší tkaninou se zmíněným silikonovým potiskem ve formě loga značky. Ačkoli se nejdříve materiál nezdál extra odolný, musíme uznat, že síťovina i v terénním používání snesla poměrně hodně, takže není třeba se bát. Její hustota slibuje i dostatečné tlumicí schopnosti, což je v úchopové části výztuhou ještě

rukvrch

podpořeno. Navíc nabízí velmi slušné odvětrání dlaně. Pochválit musíme samostatný panel výztuhy mezi palcem a ukazováčkem, který je naprosto přesně umístěn, takže při úchopu řídítek perfektně dosedne ke gripům či brzdovým pákám, v případě silničního kola. Tento detail je rozhodně velkým plusem, protože za jízdy jsme o výztuze ani nevěděli a totéž platí pro celou dlaňovou část, která je velmi poddajná a přizpůsobivá dlani.

Mezi prsty a na hřbetu je použita tkanina s vysokým obsahem lycry, takže je zajištěna dostatečná elastičnost a celkem slušné odvětrání. Absence froté možná někoho zamrzí, ale lze se bez něho obejít. Stahovací pásek je umístěn přímo na hřbetu ruky a díky gumovému provedení jej lze celkem snadno uchopit a při jízdě nikde nepřekáží. Totéž platí o lemu kolem zápěstí. K celkovému komfortu přispívají i stahovací poutka mezi prsty, s jejichž pomocí jdou rukavice dolů takřka samy. Za cenu 295 korun získá jezdec velmi pohodlné rukavice, které sice nebudou díky absenci silnějších tlumících polštářků vhodné pro celodenní maratón v terénu, nicméně pro ostřejší vyjížďku či silniční švih ve vyšších teplotách jsou naprosto perfektní. Jezdcům s větší rukou, kteří běžně vozí velikost XL, bude vyhovovat spíše testovaná velikost XXL.

rukdlan

(už)

Plus střih, odvětrání, poutka

Minus absence froté

datum: 27.06.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign