Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Hladká elegance od BBB

Hladká elegance od BBB

Rukavičky BBB Racer patří mezi ty, které si nehrají na příliš členitý a agresivní design, ale svojí tvarovou čistotou a jednoduchostí osloví hlavně milovníky elegantních doplňků.

Ačkoli dlaň vypadá díky protiskluzovému potisku trochu nápadněji, hřbetní část je až na logo a dvojici pruhů naprosto jednoduchá. Základem dlaně je hustá síťovina, která je na hlavní úchopové části a na palci a ukazováčku překryta hustší tkaninou se zmíněným silikonovým potiskem ve formě loga značky. Ačkoli se nejdříve materiál nezdál extra odolný, musíme uznat, že síťovina i v terénním používání snesla poměrně hodně, takže není třeba se bát. Její hustota slibuje i dostatečné tlumicí schopnosti, což je v úchopové části výztuhou ještě

rukvrch

podpořeno. Navíc nabízí velmi slušné odvětrání dlaně. Pochválit musíme samostatný panel výztuhy mezi palcem a ukazováčkem, který je naprosto přesně umístěn, takže při úchopu řídítek perfektně dosedne ke gripům či brzdovým pákám, v případě silničního kola. Tento detail je rozhodně velkým plusem, protože za jízdy jsme o výztuze ani nevěděli a totéž platí pro celou dlaňovou část, která je velmi poddajná a přizpůsobivá dlani.

Mezi prsty a na hřbetu je použita tkanina s vysokým obsahem lycry, takže je zajištěna dostatečná elastičnost a celkem slušné odvětrání. Absence froté možná někoho zamrzí, ale lze se bez něho obejít. Stahovací pásek je umístěn přímo na hřbetu ruky a díky gumovému provedení jej lze celkem snadno uchopit a při jízdě nikde nepřekáží. Totéž platí o lemu kolem zápěstí. K celkovému komfortu přispívají i stahovací poutka mezi prsty, s jejichž pomocí jdou rukavice dolů takřka samy. Za cenu 295 korun získá jezdec velmi pohodlné rukavice, které sice nebudou díky absenci silnějších tlumících polštářků vhodné pro celodenní maratón v terénu, nicméně pro ostřejší vyjížďku či silniční švih ve vyšších teplotách jsou naprosto perfektní. Jezdcům s větší rukou, kteří běžně vozí velikost XL, bude vyhovovat spíše testovaná velikost XXL.

rukdlan

(už)

Plus střih, odvětrání, poutka

Minus absence froté

datum: 27.06.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign