Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Hermida míří do Česka

(tisková zpráva firmy Merida Czech)Hvězda světového pelotonu závodníků na horských kolech José Antonio Hermida Ramos míří do Česka. V sobotu 29. dubna 2006 se zúčastní úvodního závodu Českého poháru MTB v cross country v Kuřimi u Brna.

Sedmadvacetiletý Španěl José Antonio Hermida Ramos patří již řadu let mezi špičku světových závodníků na horských kolech. Úspěchy začal sbírat již v roce 1996, kdy získal titul mistra světa v kategorii juniorů. Od té doby se jeho jméno objevuje na medailových postech v nejprestižnějších světových závodech.

Čeští diváci Hermidu dobře znají. V loňském roce startoval hned ve dvou českých závodech – v úvodním dílu Českého poháru v cross country v České Kamenici a také na tradiční cyklistické exhibici Pražské schody, kde v nabité světové i domácí konkurenci zvítězil.

„Na závody do České republiky se vždy velmi těším. Jsou tady příjemní lidé a výborná atmosféra. Zajet v Kuřimi dobrý výsledek nebude lehké. Někteří vaši závodníci jako Milan Spěšný umí vystrčit růžky i v mezinárodních závodech a určitě nebudou chtít dát svoji kůži lacino,“ řekl Hermida.

Poslední dvě sezóny byly pro Hermidu velmi úspěšné. V roce 2004 získal titul mistra Evropy a především stříbrnou medaili na Olympijských hrách v Aténách. V roce 2005 pak jako člen španělské štafety získal titul Mistra světa a navíc mu v individuálním závodě patřila bronzová příčka. V celkové klasifikaci Světového poháru 2005 skončil na druhém místě za Švýcarem Sauserem.

Hermida je členem elitní mezinárodní sestavy Multivan Merida Biking Teamu, jehož barvy bude hájit až do olympijských her 2008 v Pekingu.

 

 

Stručné propozice 1. závodu Českého poháru MTB 2006 v Kuřimi

 

Datum:            sobota 29.4.2006

Program:         15:00            muži elite

12:30            ženy

Start:             v prostoru hřiště základní školy, Komenského 511, Kuřim u Brna

Trať:               Ryhlý okruh 4,6 km vedený lesoparkem vrchů Záruba a Horka, 95 % po lesních cestách a pěšinkách, 5 % v přilehlé části města po městských cestách. Stoupání má převýšení kolem 200 m na jedno kolo.

 

Závod je zařazen do nejvyšší kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (tzv. UCI Class 1). Díky tomu se na startu očekává silná konkurence kvalitních závodníků z okolních států, což v předchozích ročnících Českého poháru nebývalo zvykem.

 

datum: 25.04.06 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign