cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

HEAD, kola jsou naší vášní

Citát převzatý z katalogu kolekce 2021 nejlépe vystihuje vše, co souvisí s koly značky HEAD. Podpora mladých závodníků v rámci úspěšné formace HEAD Pro Team Opava je jen jednou z mnoha aktivit, kterým bychom se na následujících řádcích rádi věnovali. Tím hlavním ale bude aktuální nabídka, plány do budoucna a připravované modely kol nebo e-biků. Cyklistická odnož HEADu je především v posledních sezónách hodně vidět a producent kol této světové značky, opavská společnost Novus Bike s.r.o., pro to dělá maximum. Ostatně již samotná stojanová montáž, kdy každé kolo odchází k prodejci v obří krabici stoprocentně připravené a nadstandardně chráněné proti jakémukoli poškození, jde ruku v ruce s renomé značky HEAD. Když jsme v minulosti právě na dokonalé a poměrně nákladné zabalení každého kola zavedli řeč, zástupci značky nám sdělili: „Možná to s tím obalováním kol trochu přeháníme, zabere to našim mechanikům dost času, ale jen takhle máme záruku, že se kolo k našemu prodejci dostane netknuté a precizně seřízené, jak odchází od nás.“ A přesně tak by to mělo být.

Nejen na téma připravovaných novinek či úspěchů a plánů HEAD Pro Teamu Opava jsme vyzpovídali Zdeňka Kalužíka a Nicole Mrůzkovou.

 

 

Začněme mladými jezdci, které podporujete. Byť jsou poslední dvě sezóny poznamenané opatřeními proti koronaviru a rušením či přesouváním závodů, tak které výsledky vám udělaly největší radost?

Největší radost nám dělá, že cyklistika naše závodníky tak moc baví. Snažíme se je vést k tomu, aby makali vždy na sto procent, ale aby si cyklistiku zároveň maximálně užívali. Co se týče výsledků, tak za největší úspěch považujeme, že se jeden z našich závodníků dostal do juniorské reprezentace. A také fakt, že naši závodníci obsadili v kategorii týmů celkové druhé místo v Českém poháru XCO.

 

Pokud jsem si dobře všiml, tak v dubnu byl HEAD Pro Team trénovat na chorvatské Istrii, v okolí Premantury a Puly. To je pro biking a technické ježdění perfektní lokalita, kdy jste si ji vyhlédli?

Vyhlédli jsme si ji pouhé tři dny před odjezdem, což je docela vtipné. Ale na Istrii jezdíme na soustředění každý rok už po několik posledních sezón – do hotelu v Umagu. Ovšem v letošní pandemické době jsme byli nucení vyměnit hotel za soukromý dům a závodníci si toto prostředí moc chválili. Premantura nás nalákala krásnými traily a také okruhem, na kterém se jezdí UCI závod.

 

 

Závodní týmové speciály zůstávají pro letošní sezónu podobné těm loňským?

Ano, zůstávají vesměs podobné – trošku jsme změnili barvu, ale zůstáváme věrni naší neonově žluté. Díky podpoře všech sponzorů mají závodníci také letos nadstandardně vybavená kola. Tlumič a vidlici Suntour v nejvyšší specifikaci Edge/Axon, představec, sedlovku a řídítka od FSA, pláště Schwalbe, řetězy KMC a pedály XPEDO. Perfektně padnoucí oblečení od společnosti Kalas Sportswear je doladěno do stejných barev jako kola.

 

HEAD je jednou z nemnoha značek, u nichž si i běžný uživatel může pořídit naprosto identický bike, na kterém jezdí závodníci, tedy karbonový full Adapt Edge Team.

Ano, je to tak. Snažili jsme se pro veřejnost vytvořit „bajk“, který je co nejvíce podobný závodnímu speciálu. A to do všech detailů.

 

 

Kolik má HEAD Pro Team členů? Máte zájem o další jezdce, kteří by chtěli hájit vaše barvy?

Členů máme přes sto dvacet, z toho aktivně závodících dětí je asi třicet, a je někdy pořádná námaha vše uhlídat tak, aby jich mohlo na trénink dorazit co nejvíce, ale aby trénink měl svou standardní úroveň. Dva trenéři na tuto smečku začínají být málo. Zájem o další jezdce máme vždy, hlavně o mládež, která má zájem o sport. Což v dnešní počítačové době není zdaleka běžná věc...

 

Přeprava tak velkého množství závodníků, kol a vybavení na závody či týmová soustředění nemůže být z hlediska logistiky úplně snadná…

Ano, logistika je velice náročná, ale obrovskou pomoc máme od společnosti ADIV, která nám na celou sezónu poskytla dvě auta, konkrétně Škodu Octavia a Kodiaq. Díky této spolupráci jsme schopni všechny závodníky přepravit vždy ve správný čas na správné místo.

 

 

Můžete prozradit připravované novinky kolekce 2022?

Vzhledem k tomu, že jsme na sezónu 2021 připravili celou kolekci novou, tak se pro rok 2022 nic až tak zásadního nemění. Bude potřeba pouze udělat malé nucené změny u některých komponentů, a to z důvodu extrémně dlouhých dodacích lhůt.

 

Kolekce 2021 nabídla sedm dámských modelů, včetně karbonových, ale i s designově výraznými dostupnými modely. Dámy jsou asi důležitou cílovou skupinou, že?

Ano, snažíme se mít v tomto segmentu na výběr širokou škálu kol. Přece jen muži si vybírají svá kola primárně podle vybavení, dámy často i podle barvy a designu, takže musíme mít ženám co nabídnout. A upřímně, navrhovat designy i barevné kombinace dámských kol nás hodně baví.

 

 

Letošní rok byl u vašich modelů výhradně o osazení Shimano, bude to tak i do budoucna?

Primárně zůstáváme u Shimana, ale z důvodu dlouhých dodacích lhůt některých komponentů jsme byli nuceni přejít také na konkurenční značky.

 

Všechny vaše MTB modely s jednopřevodníkem využívají kazety s klíčovým nejmenším pastorkem o deseti zubech, to jistě dělá radost nejen běžným hobby jezdcům, ale hlavně závodníkům.

Snažili jsme se naše „jednopřevodníkové“ modely mít co nejuniverzálnější, aby je právě mohl využívat jak „hobík“, tak závodník. Kazety s nejmenším pastorkem s deseti zuby jsou podle nás u jednopřevodníků skutečně nezbytné a jsme rádi, že to naši zákazníci dokážou ocenit.

 

 

Dva celoodpružené e-biky HEAD letos vsadily na novinku Shimana, tedy na špičkový pohon EP8, v případě modelu Muret II dokonce na karbonovém rámu. Budete kolekci špičkových elektro-modelů ještě rozšiřovat?

Momentálně to v plánu není, i když do budoucna tomu jsme otevření. Zájem o nejvyšší řadu elektrokol je čím dál větší, a to ze všech zemí Evropy. Je to jasný trend. Od letoška pak máme v nabídce i dětské elektrokolo, jedná se o model e Ridott 26“. Dlouho jsme se dětským elektrokolům bránili, ale nakonec by bylo chybou nereagovat na poptávku. Vsadili jsme v této kategorií na motor Shimano, zájem je hodně velký, až nás to překvapilo.

 

 

Na konec jsme si nechali doplňky – kolekci jste rozšířili o nové helmy, rukavice, ale i širší nabídku textilu. Budou doplňky s logem HEAD nadále přibývat?

Pro nadcházející sezóny se plánují nějaké změny, tak uvidíme, kam nás trh a zájem zákazníků zavedou.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Kola HEAD dodává na trh: www.head-bike.com

 

(kad)

datum: 30.07.21 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign