cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Head 2016

Rakouská značka Head se může pochlubit hodně dlouhou tradicí, vždyť byla založena již roku 1950 jakožto výrobce lyží a o deset let později vznikla její tenisová divize. Právě v těchto dvou odvětvích je Head nebývale silný a znají jej sportovní nadšenci na celém světě. Cyklistická divize je sice výrazně mladší, ale její stále sílící záběr dokládá, že zákazníci logo Head zkrátka chtějí i na svých kolech, neboť je zárukou exkluzivity. Pro české cyklisty je jistě zajímavý rovněž fakt, že kola této rakouské značky vznikají na našem území, konkrétně

v továrně společnosti Novus Bike v Opavě. A to od návrhu designu až po finální montáž.

Na následujících řádcích bychom rádi nastínili, jaké zásadní novinky můžete očekávat v kolekci 2016. Neustálý posun do vyšších kategorií jasně naznačuje, že i v cyklistice chce Head nabídnout materiál jak pro běžné, tak i hodně náročné uživatele. Novinek pro příští sezónu je celá řada - od enduro modelu Downey, přes e-biky se systémem Bosch, až po stále se rozrůstající kolekci fatbiků či silniční model na kotoučových brzdách.

Head full suspension

Celoodpruženým modelům nově vévodí výše zmíněný enduro bike Downey. Ten spoléhá na propracovaný duralový rám s „virtuálním“ zavěšením zadní stavby na dvojici vahadel a s tlumičem procházejícím skrz sedlovou trubku. Zdvih sto šedesát milimetrů na obou osách, kola průměru 27,5“, skvělá vidlice Rock Shox Pike RC, tlumič RS Monarch RT, teleskopická sedlovka Kind Shock a kompletní sada Deore XT dělají z tohoto univerzálního čtrnáctikilového biku odolného společníka pro tvrdší terén.

 

HEAD Downey

Následující modely AdaptEdge jsou se 100mm zdvihem klasickými maratonskými 29“ biky. Nejvýše postavený zástupce řady, s všeříkajícím dodatkem Carbon, je čistokrevným závodním fullem, jehož karbonový rám je osazen vidlicí RS SID RL, tlumičem Monarch XX a sadou Deore XT. Další čtyři modely série AdaptEdge již spoléhají na duralové rámy. Výhradně osazení Shimano, kvalitní pružící jednotky či použití komponentů Controltech se však starají o velice příznivou celkovou hmotnost.

Hardtaily na mnoho způsobů

Elitní čtveřici devětadvacítek s úplně novými karbonovými rámy pro příští rok vévodí Trenton IV, tedy nekompromisní stroj, na kterém se rovnou může jezdit světový pohár v cross-country. Kompletní sada XTR 1x11, upside-down vidlice Rock Shox RS1, lehká kola DT Swiss – vše bylo voleno s ohledem na výkon. Ovšem ani následný typ Trenton III s vidlicí SID a novinkou od Sramu, sadou GX s převody 1x11 nemá rád kompromisy a slevovat z kvalitativní úrovně nebudou muset ani zájemci o další dvojici karbonových devětadvacítek z téže stáje.

HEAD Trenton IV

Následný model X-Rubi se zajímavě konstruovaným duralovým rámem je již blíže sportovním hobby cyklistům, byť topmodel této řady stále ještě spoléhá na kompletní ikstéčko a skvěle funkční vidlici RS Reba. X-Rubi však uživateli nabízí možnost výběru, zda zvolit 27,5“ nebo 29“ kola, a totéž platí o řadě Granger. Základnější série Troy je pak sázkou na standard 27,5“, přičemž původní šestadvacítky v kolekci Head 2016 prakticky mizí, snad s výjimkou pár dětských či spíše juniorských modelů. V případě sportovních hardtailů ale nebylo zapomenuto ani na dámy, přídomek „Lady“ nalezneme například u atraktivního holčičího hardtailu řady X-Rubi.

HEAD X-Rubi Lady

 

Fatbike & 27,5“+

Zdánlivě okrajová skupina vyznavačů supertlustých gum stále sílí a trojice fatbiků Head je odpovědí na jejich požadavky. Rakouský výrobce je navíc jedním z mála, kdo „snow-riderům“ nabídne špičkový fatbike s lehkým karbonovým rámem i přední vidlicí z kompozitu. Model Randall III s osazením Sram GX a hmotností třináct a půl kila je skutečným fatbikovým rolls-roycem. Stranou zájmu však pro Head nezůstává ani novotou vonící standard 27,5+, na nějž reaguje hardtail Powers, opět se sadou GX.

HEAD Randall III

 

Silnice a cross...

Mezi silničními modely je nejdůležitějším přírůstkem I-Speed II s velmi lehkým karbonovým rámem, sadou Shimano 105, koly DT Swiss a hydraulickými kotoučovými brzdami. Head jde tedy s trendy i v tomto segmentu, byť silničním topmodelem i nadále zůstává I-Speed III s kompletní ultegrou a ráfkovými brzdami. Vstupním modelem do světa silničních kol je I-Speed I s tiagrou a opět karbonovým rámem.

HEAD I-Speed II

 

Velmi důležitou částí nabídky jsou rovněž krosová kola, jimž vévodí ryze sportovní X-Rubi Cross, designově vycházející ze stejnojmenného biku. Následující modely I-Peak jsou nabízeny vždy v dámské i pánské verzi a totéž platí u plně vybavených trekkingových kol.

Jedině Bosch!

U elektrokol vsadil Head výhradně na vyspělý středový pohon Bosch. Terénní elektro-jezdci ocení jak sportovní 29“ elektro-hardtail Preston, tak především vydařený 27,5“ „e-full“ Fargo, spoléhající na nadstandardní pružící jednotky Monarch/Sektor. Tohle je zkrátka kolo, s nímž si střihnete těžký sjezd a následně se s pomocí výkonného pohonu snadno dostanete do původní nadmořské výšky. Současně však v nabídce najdeme i ultrapohodlné elektro-cesťáky v různých modifikacích pro odlišné skupiny uživatelů.

HEAD Preston

 

Nová kolekce Head je tedy skutečně nebývale široká. Hodně velká pozornost byla tradičně věnována dětským kolům, a to jak v nejběžnějších 24“, 20“ a 16“ provedeních, tak třeba i odrážedlům. Veselé barevné kombinace menších strojů jsou doslova nepřehlédnutelné, naopak trochu větší děti se již chtějí podobat dospělým závodníkům a tomu odpovídají i designy jednotlivých modelů.

Pokud si chcete prohlédnout celou kolekci Head 2016, naleznete ji na www.head-bike.com

(red)

datum: 15.05.16 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign