deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Haven Singletrail

Co se týče kolekce cyklistického a sportovního oblečení, patří domácí značka Haven k těm, kdo sází v maximální míře na moderní nápadné barvy a také cyklisticky lehce netradiční provedení.

To platí pro dlouhé trailové kalhoty, které by měly být alternativou kombinace kraťasů a dlouhých návleků, kterou bikeři často řeší trochu volnější vzhled, aby na svých kolech s vyšším zdvihem nevypadali jako silničáři či XC závodníci. V dlouhých sjezdových kalhotách se jezdec při šlapání až příliš zapotí, takže toto je logická odpověď na jízdu v jarním a podzimním počasí, kdy je na samotné kraťasy chladno a elasťáky prostě nepřipadají kvůli stylu v úvahu.

Kalhoty jsou z tenkého materiálu, jenž je na většině plochy pružný ve více směrech, takže jsou docela slušně přizpůsobivé. Technické zpracování a promyšlené detaily jsou pak na všech partiích, takže v pase je zadní díl hodně vysoký, aby ani v předklonu nesjížděl a pro stažení v pase slouží dvojice všitých pružných pásků na suchý zip, takže je regulace obvodu doslova blesková. Zapínání kombinuje dvojici patentů a suchý zip, klasický zip pod ním pak samozřejmě nechybí. Dvě klasické boční kapsy pak doplňuje malá kapsička na zip vzadu v pase a pak ještě jedna rozměrnější vpředu na levé nohavici. Asi nejzajímavějším prvkem kalhot je dvojice dlouhých ventilačních zipů umístěných svisle zboku na každé nohavici. Po jejich rozepnutí se jednak lehce rozšíří průměr nohavice, ale především dojde k výraznému nárůstu odvětrání díky jemné síťovině pod zipem. Z upjatějšího střihu nohavic se tak rázem stane dole volnější provedení, jenž lze navíc regulovat páskem na dva suché zipy, takže je na výběr z volného či utaženého zakončení nohavice.

Kalhoty jsme testovali ve třetí největší velikosti XL a asi nejnápadnějším modrém provedení, které konzervativnější jezdci mohou nahradit černým nebo černo/červeným modelem, případně ještě nápadnější oranžovou verzí. Haven se toho zkrátka nebojí, ale kdo to po jízdě v blátě vypere, raději nedomýšlet. Střih a velikostní značení odpovídají 190cm výšce ne úplně vyšvihané postavy, kdy zapnuté nohavice neplandají a kopírují nohy, a rovněž v pase je vše dobře usazené bez nějakého vyboulení. Lehce nakrčený střih přes kolena pak při jízdě zamezuje nepříjemnému tahání v těchto místech, takže jednak díky lehkému a pružnému materiálu, ale i díky střihu není jezdec při šlapání omezen, což u dlouhých kalhot bývá občas problém.

Střih tedy za jízdy dokonale sedí a spodní stažení nohavic páskem zamezuje kontaktu té pravé se zuby převodníku. Když ale někdo vsadí na volný spodní konec, tomuhle riziku se nevyhne. Ventilace je i se zapnutými bočními zipy na perfektní úrovni a kalhoty jsme zkoušeli jak v plus dvaceti, tak při teplotě o osmnáct stupňů nižší. Optimum bychom viděli tak kolem deseti až patnácti stupňů, kdy není v terénu zapotřebí membrány a nehrozí ani vyšší pocení. Přece jen materiál i přes vodoodpudivou úpravu dokáže nějaký ten chladnější vítr propustit, takže lehce nad nulou už to není úplná výhra a v teplotách kolem dvacítky naopak ani boční ventilace nezachrání pocení stehen. Teplotní rozpětí je ale díky ní hodně široké, a kdo se nehodlá smířit s elastickými kalhotami nebo kombinací šortek s návleky, může to pro něho být zajímavý, funkční a díky designu docela extravagantní doplněk cyklistického šatníku.

(už)

 

datum: 12.06.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign