katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Gripy s minirohy

Pod značkou 4Race lze najít řadu doplňků i náhradních dílů a nám shodou okolností padly do ruky gripy, jejichž nedílnou součástí jsou integrované rohy. Že jsou rohy pro řadu cyklistů mrtvá záležitost, to platí především u horských kol, ale co krosová kola a řada elektrokol, kde jejich majitelé víc než ostatní upřednostňují komfortní úchop?

 

 

Právě na krosové elektrokolo si přál jeho majitel nasadit takové gripy, které by měly i malé rohy a nestály přitom nějaké závratné peníze. Ergonomické provedení 4Race i s rohy vyjde na přibližně 250 korun a má dvojité mechanické zajištění. Na řídítkách drží zásluhou plastového tubusu gripů, který se stahuje na vnitřní straně hliníkovou objímkou na 3mm imbusový klíč a na vnější zespoda umístěným imbusouvým šroubem, který stáhne 4mm klíčem obě poloviny částečně proříznutého rohu k sobě. Aby gripy na řídítka dosedly přesně, je na vnějším okraji malé osazení, na něž je nutné grip dorazit a pak stáhnout. Vše maximálně jednoduché a hlavně funkční, ovšem je třeba oba šrouby dotáhnout dost silně, aby se gripy při úchopu za rohy nepootočily.

 

 

Tím jsme u samotného tvaru, který je při celkové délce 130 mm výrazně ergonomický a opora na vnějším okraji dlaně je dostatečná i pro jezdce vozícího rukavice XXL. Průměr vnitřní kruhové části je rovněž trochu větší, takže gripy nebudou zrovna ideální do drobné dámské dlaně. Vykrojení u přechodu do rohu pak při úchopu nijak neobtěžuje a jezdec o něm v podstatě ani neví, takže žádné otlaky od ostré hrany či dovnitř lomeného rohu. Co se týče úchopu samotných rohů, je to spíše jen varianta pro odpočinek do výjezdu či změnu pozice dlaně, než aby za ně jezdec zabíral někde ze sedla. I tak ale poskytnou dostatečnou styčnou plochu s dlaní a nebyl problém držet se za ně i delší dobu při jízdě do táhlého kopce či na rovině. Materiál gripů patří mezi tužší, takže nenabízí nějaké extra tlumící schopnosti, spíše naopak, ale tady hraje prim orientace na tvar a uchycení. Míra pohodlí daná celkovým profilem tak dokáže slabé tlumení bohatě vykompenzovat a problém nepředstavuje ani hmotnost 275 gramů, kterou elektrokolo pohodlně uveze.

(už)

 

datum: 15.10.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign