katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Gravelová stylovka Vittoria

Obrovská popularita kol kategorie gravel s sebou přináší stále nové a nové komponenty či doplňky pro „štěrkoletce“. Jedním z posledních přírůstků právě v tomto segmentu se může pochlubit italská Vittoria, jejíž gravelové tretry Tierra jsou nejen skvěle funkční, ale především maximálně slylové. Pokud tedy máme ve své stáji nějaký kultovní gravel, například od značek Moots, Marin, Niner a dalších, právě tyto botky by pro nás mohly být tím pravým.

Kombinace špičkových technologií, založených na karbonové podešvi a dalších detailech, a retro vzhledu se nám vyloženě trefila do vkusu. Výrazná perforace základního materiálu se stylizovaným velkým „V“, tedy logem značky, vypadá nejen efektně, ale především znamená slušné odvětrání i v letních dnech. Na tom se ostatně podílí také instalace paroprodyšné membrány, která sice dýchá, ale současně zajistí odolnost proti promoknutí, takže blátivé terénní vyjížďky nebudou pro obuv sebemenším problémem. Stahování klasickou tkaničkou je jedním z hlavních retro prvků. Sice není z hlediska obsluhy natolik „blbovzdorné“ jako moderní kolečko s centrálním stažením pomocí silonového lanka, ale právě tento prvek je zde tím hlavním a nezaměnitelným. U civilní obuvi také byly kdysi moderní suché zipy, aby se posléze vše navrátilo k dominanci klasických tkaniček. Ovšem tím nejvýraznějším prvkem je barva treter se saténově polomatným povrchem, házejícím odstíny někde na pomezí modré, fialové, šedé až černé – vždy podle nasvícení.

Karbonová podešev s označením XECARB® 10 je totožná se špičkovými MTB modely. Jedná se o ideální kombinaci vysoké tuhosti při záběru do pedálu a alespoň určité, byť spíše menší poddajnosti zpříjemňující případnou chůzi. Technologie výroby podrážky FCT (Forced Carbon Technology) spoléhá na kratší řezaná vlákna, z nichž se za vysokých teplot vytváří výsledný kompozit, což je technologie, kterou jsme v minulosti popisovali již u klasických bikových modelů Vittoria. Příjemný je také vzorek podrážky z odolné tvrzené pryže – tím pádem je zaručena výborná přilnavost ke kluzkému povrchu a současně životnost.

Svrchní díl treter je vyroben z vysoce kvalitní syntetické kůže doplněné o již výše zmiňovanou membránu. Velkou pochvalu zasluhuje anatomický, výrazně asymetrický tvar špičky, která je vpředu ještě opatřena pryžovým zesílením předcházejícím nežádoucímu okopání. Stejná slova chvály míří také k nadstandardně polstrovanému jazyku dokonale rozkládajícímu tlak na nárt i při silnějším stažení tkaniček. Po vzoru špičkových závodních modelů uvnitř boty nechybí vhodně tvarovaná stélka a především jednosměrně protiskluzový materiál v oblasti paty, zamezující nežádoucímu vyzouvání při chůzi či při záběru směrem vzhůru. I tyto detaily dokládají, že se za atraktivním retro vzhledem skrývají špičkové moderní tretry nejvyšší třídy.

Hmotnost treter v testované velikosti 43 se pohybuje okolo necelých šesti set gramů. V nabídce jsou velikosti od 38 do 47, a to z velké části odstupňované po půl čísle. Cena treter Vittoria Tierra je 5690 korun.

(kad)

 

 

datum: 07.10.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign