Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Gore Countdown Shorts

Gore Countdown Shorts

Provedení kalhot, tedy preference volného, nebo naopak upnutého střihu, rozdělilo bikery na dva tábory. Pro volné modely hovoří nejen podstatně větší odolnost v případě pádu, ale pro mnohé uživatele také vzhled. Ne každý jezdec chce, aby byly jeho intimní partie skrze superpružnou lycru prokresleny do všech detailů. Standardní elastické provedení má však jednu zásadní výhodu, a tou je podstatně lepší ventilace a takřka nulové omezení v pohybu. Aby se i v těchto ohledech volné provedení alespoň přiblížilo lycrové klasice, je potřeba zvolit nízkou gramáž materiálů a co nejpropracovanější střih. Právě na tyto aspekty vsadily kalhoty Countown značky Gore. Střih Slim Fit bude totiž vyhovovat i vyšvihaným jezdcům a závodníkům, pro něž je většina volných kraťasů často až příliš „plandavá“.

Standardní dvojdílná koncepce s vnitřní částí z lycry a vnější z lehce elastického polyamidu dovoluje snadné odepnutí a samostatné vyprání každého z dílů. Současně je také možné civilní nošení vnějších kalhot, univerzalita použití je proto nemalou výhodou. Vnitřní díl kombinuje standardní lycru na středových panelech a elastickou síťovinu na boku stehen. O velice dobré usazení se stará plochá guma v pase, pohodlí i při déletrvající jízdě zajišťuje trochu rozměrnější vnitřní vložka Gore Sport. Vnější kalhoty jsou sežity z velkého množství panelů, přičemž k délce ani šířce použitého střihu nelze mít výhrady. Standardní zapínání využívající zip v kombinaci s knoflíkem je vedle množství kapes dalším z aspektů, dávajících kalhotám hodně civilní vzezření. Kapes nalezneme nepočítaně, vedle klasických předních a bočních je praktická ještě kapsa na zádech, hned pod horním lemem. Pochvalu zasluhuje také množství reflexních prvků, tedy především paspulí, umístěných do svislých švů vzadu na nohavicích.

Pokud jste až doposud patřili mezi odpůrce volných bikových kalhot, Gore Countdown Shorts by vás mohly přesvědčit o výhodách takového provedení. Podařilo se jim totiž maximálně eliminovat negativa s tímto provedením související. Z hlediska ventilace totiž patří mezi nejlepší a ani v letních parnech se v nich nebude jezdec nadměrně „vařit“. Nízká gramáž materiálu a síťovina spodních kalhot jsou nemalou výhodou. Použitý střih je navíc určitým kompromisem mezi standardním volným a elastickým provedením, to znamená, že téměř neomezuje v pohybu a ani lehké popojíždění horního dílu po tom spodním na stehnech při šlapání jezdec téměř nevnímá. Snad pouze v okamžiku, kdy chceme jít za sedlo v hodně prudkém sjezdu, nebo už vracíme těžiště opět zpátky dopředu, je potřeba ve srovnání s upnutým provedením trochu více práce, abychom se za sedlo nezachytili. Jinak ale tyto kalhoty berou z úst argumenty vyznavačům lycrových kraťasů. Pokud by byly podobně zpracované všechny volné modely, možná bychom bikery-hobíky v „elasťákách“ už téměř nepotkávali.

Cena testovaných kalhot je 2499 korun, v nabídce jsou tři barevné varianty (černá, šedo-černá a pískovo-černá) ve velikostech S až XXL.

(kad)

datum: 14.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign