katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Giro Privateer

Tretry Giro Privateer

Značka Giro jepředevším synonymem cyklistických přileb té nejvyšší kvality, v její nabídce ale nalezneme také tretry, a to silniční i bikové. My jsme otestovali MTB model Privateer, splňující požadavky sportovně i závodně orientovaných jezdců.

Giro Privateer

Základem treter je odolná nylonová podešev s trvanlivým plastovým vzorkem. Přesné označení použitého materiálu je DuPont™ Zytel®, přičemž celková tuhost podrážky byla i v testované velikosti 46,5 velice dobrá. Provedení vzorku je uzpůsobeno maximální životnosti, na druhou stranu je nutné počítat s jeho horší adhezí na hladkém či přímo kluzkém povrchu. Pryž by v tomto ohledu byla praktičtější než plast, byť za cenu rychlejšího opotřebení. Samozřejmostí je dvojice závitů ve špičce, učených pro montáž čepů, zlepšujících záběr při chůzi v rozmočeném terénu. Výhodou je také dostatek prostoru v okolí zarážky, s čímž souvisí dobrá odolnost vůči zanášení blátem, a tedy usnadněné zacvaknutí do pedálu i ve zhoršených podmínkách.

Svrchní díl kombinuje tvarově poddajnou syntetickou kůži se síťovinou, jejíž procento využití ale rozhodně netrhá rekordy. Zesílení odolným materiálem najdeme na celé partii špičky, čímž je předejito jejímu okopání, plastová výztuha pak zpevňuje celou patu. Ta je vyšší a chrání tak achilovku, navíc i celkové „uzavření“ paty brání vyzouvání treter při chůzi. Snad jen naprostou absenci reflexních materiálů zde výrobci nepromineme. Stahování pomocí dvojice klasických pásků se suchým zipem, v kombinaci s horní mikronastavitelnou přezkou, je v dané třídě již standard.

Tretry nás příjemně překvapily velice snadným obouváním,o nějž se postaral zcela samostatný jazyk, uchycený pouze ve svém nejnižším bodě. Celkové tvarování svršku pak ctí spíše klasickou italskou školu, bude tedy vyhovovat především jedincům s nižším, případně středně vysokým nártem. V nabídce je ale rovněž verze HV, uzpůsobená pro vyšší nárt. Prostoru pro prsty je ve špičce boty dostatek. Stahování je naprosto bezproblémové a dovolí celkem znatelnou výškovou regulaci nártní části. Horní přezka je poměrně jednoduchá a funkční, nicméně její hlavní páčka je menší a po ergonomické stránce si zde proto neodpustíme výtku. Připomínku máme také ke zhoršené ventilaci, ovšem s tím bojuje větší počet současných bikových treter, u nichž je kladen důraz především na odolnost. V případě jazyka by ale nebylo nijak složité sáhnout po více perforovaném materiálu. Naopak příjemně nás překvapila vnitřní stélka, ctící anatomické provedení a dostatečně podporující přirozenou nožní klenbu.

Za 2999 korun se jedná o povedené bikové tretry, kromě bílo-černé verze je k mání i decentnější černá varianta s dodatkem HV.

(kad)

 

Plusy: celkové zpracování, usazení na noze, odolnost vzorku podrážky

Minusy: horší ventilace, ovládání horní přezky, absence reflexe

datum: 03.09.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Stahování je naprosto bezproblémové a dovolí celkem znatelnou výškovou regulaci nártní části. Horní přezka je poměrně jednoduchá a funkční, nicméně její hlavní páčka je menší a po ergonomické stránce si zde proto neodpustíme výtku.

    20.06.13, 08:46:55
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign