katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Giant testuje devětadvacítku

Giant Anthem X 29´er

Prakticky největší světový výrobce kol Giant letos na veletrhu Sea Otter v Kalifornii představil druhou vývojovou generaci prototypu 29palcového závodního stroje Anthem X 29´er. A nemohl si přát lepší prezentaci, než rovnou vítězství ve vytrvalostním závodě Super D.

Giant Anthem X 29´er

Tovární jezdec Carl Decker, jenž na devětadvacítkovém anthemu závod vyhrál, zprvu ke kolu přistupoval s despektem, protože nechtěl startovat, jak sám uvedl, na „těžkém, líném a neobratném kole“. Po několika testovacích jízdách však svůj názor přehodnotil a do Super D nastoupil právě na duralovém prototypu devětadvacítky. Přitom si však mohl vybrat klasické 26“ kolo, vždyť k dispozici má jak Anthema X, tak i pevný karbonový bike XTC Advanced.

Prototyp devětadvacítky je zatím vyroben z duralu AluXX, u něhož je výroba snazší a dostupnější, než u karbonu. Na rámu jsou však použity nejlepší technologie, mimo jiné i nová hlavová trubka, která je rozšířená u spodního ložiska či středové složení press fit Shimano BB86. Do výroby by se měl rám Anthem X 29´er se zdvihem 100 mm dostat do konce roku a pokud se osvědčí i na trhu, pro rok 2012 by měla být připravena i karbonová verze.

(mig)

datum: 21.04.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign